Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

У рамках заходів, присвячених Дню української мови і писемності, 10 жовтня 2008 року відбулася конференція на тему "Мовна культура публічної особи" для слухачів 1-го курсу денної форми навчання факультету державного управління.

       На конференції Островська Галина Федотівна презентувала свою книгу "Як українською кажуть так…".
       Галина Федотівна понад тридцяти років свого життя віддала роботі в пресі. Починала з перекладача в Одеській двомовній молодіжній газеті "Комсомольське плем'я", що дало добрий ґрунт для російсько - українських мовних порівнянь; була редактором у видавництві; працювала літературним редактором української дорослої газети; добре вивчила "хитрощі" само перекладачів і всі гріхи та мовні недоладності "працівників пера", що буйним цвітом цвіли в пору письменного "злиття мов" і не можуть перецвісти й досі. Що й змусило її вивести цей досвід на люди.
       На конференції йшлося про те, що в мові ЗМІ надзвичайно відчутна задуха, за що її називають ще мовою перекладачів; про природне володіння українським мовленням і про те, якщо українська інтелігенція хоче стати в пригоді народів, то більше повинна використовувати українську народну мову.


Фотоматеріали.