Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

     10 квітня слухачі першого курсу факультету державного управління відвідали ІІ Міжнародний воєнно-історичний фестиваль "За рідну Одесу! 1944 р."
     Минають роки. Проте є події, які непідвладні часу. Такою подією минулого ХХ століття є 1944 рік, вписаний до історії Великої Вітчизняної війни золотими літерами, як рік визволення Одещини і міста Одеси від фашистських окупантів.
     10 квітня 1944 року відбулося неймовірне. Одеса фактично була визволена за одну добу. Блискавично була проведена, тепер легендарна, бойова операція: комплексна за складом атакуючих військ, грандіозна за масштабами, класична за мистецтвом ведення бойових дій і нищівна за досягнутими результатами.
     З нагоди святкування 67-ї річниці з дня визволення від німецько-фашистських окупантів під патронатом голови Одеської обласної державної адміністрації Матвійчука Едуарда Леонідовича в Одесі та за її межами вшановували пам'ять героїв минулої війни. Клуби історичної реконструкції провели парад, повторивши маршрут руху параду Перемоги 10 квітня 1944 року, який відбувся одразу після визволення міста від фашистів. У селищі Чорноморське (Чабанка) відбувся ІІ Міжнародний воєнно-історичний фестиваль "За рідну Одесу! 1944 р.", який відвідали слухачі І курсу факультету державного управління. Згідно програми відбувся концерт "Пісні воєнних років" та демонстрація бойової техніки минулого. Найбільше враження справило батально-історичне дійство - реконструкція епізоду боїв за визволення Одеси періоду 1944 року, в якому брали участь близько 300 учасників військово-історичних клубів України, Росії, білорусі, Естонії, Латвії, Чехії, Румунії та Польщі. У реконструкції були задіяні кораблі МВС України та авіація ГО "Одеський авіаспортивний клуб ТСО України" та використовувались піротехнічні ефекти від фахівців Одеської кіностудії.
     Театралізована баталія знову нагадала усім присутнім про неймовірну доблесть та відвагу визволителів Одеси. Пам'ять про героїв вічно житиме в наших серцях.
     Слухачі вдячні командиру військової частини А-0666 полковнику Олійнику Ігорю Петровичу за надану можливість прийняти участь у фестивалі.
Фотогалерея додається.