Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту
24 КВІТНЯ 2008 Р. ВІДБУЛИСЯ ЗБОРИ,
ПРИСВЯЧЕНІ 90-РІЧЧЮ ПРИЙНЯТТЯ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ

        24 квітня 2008 року актив слухацького самоврядування факультету "Державного управління" провів збори, які присвячені 90-річчю прийняття Конституції Української Народної Республіки, обрання М.Грушевського Президентом УНР, проголошення Української Держави та обрання П.Скоропадського Гетьманом України.
        Захід проведений на передодні знаменної дати в історії українського державотворення, коли 90 років тому, 29 квітня 1918 р., в один день відбулись великі події, які значно вплинули на хід визвольних змагань в Україні 1917-1920 рр.
        Під час заходу розповідалось про історію становлення Української Центральної Ради, про її три Універсали, та особливо - четвертий Універсал, яким Україна нарешті проголошувалась незалежною державою. Докладно проінформовано про події 29 квітня 1918 року та їх історичні наслідки. Прокоментовано основні положення Конституції УНР, які для того часу вважалися дуже демократичними. Розповідалось про становлення Гетьманської Держави П.Скоропадського у контексті міжнародних подій. Йшлося про біографію М.Грушевського та П.Скоропадського.
        Наголошувалось, що незважаючи на значну роль Центральної Ради в історії України, М.Грушевський був першим і єдиним Президентом УНР, а формально нинішня Україна є правонаступницею Української Радянської Соціалістичної Республіки, розбудова якої почалася з 11-12 (24-25).12.1917 у Харкові, де організований більшовиками так званий перший Всеукраїнський з'їзд Рад висловився за встановлення радянської влади й проголосив Україну республікою Рад робітничих, солдатських і селянських депутатів (радянська УНР, у подальшому УСРР, УРСР).