Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

В період з 3 по 15 березня 2009 року
група слухачів І курсу факультету державного управління
взяла участь у навчальній подорожі в рамках програми "Групові поїздки до Німеччини"
Німецької служби академічних обмінів DAAD.

       З 3 по 15 березня 2009 року слухачі 1 курсу денної форми навчання факультету державного управління відвідали Федеративну Республіку Німеччина. Поїздку було організовано Німецькою службою академічних обмінів DAAD, яка займається підтримкою міжнародних академічних контактів.
       У перший день приїзду слухачами ОРІДУ НАДУ була відвідана школа державного управління в Берліні (The Hertie School of Governance), в якій навчається 50 % іноземців, а робочою мовою є англійська. А також наша група брала активну участь у лекції Герфальда Хамміта, щодо впровадження менеджменту у державне управління. Після лекції була проведена екскурсія по м. Берлін, в рамках якої було відвідано Бундестаг в будівлі Рейхстага та інші історичні місця.
       5 березня відбулося знайомство з діяльністю, структурою та програмами Німецької служби академічних обмінів DAAD.
       6 березня відбулася зустріч наших слухачів з представниками Європейського інформаційного центру у вигляді "круглого столу", під час якого спочатку було ознайомлено учасників з діяльністю центру, його структурою, після чого обговорювались питання розширення Євросоюзу в плані добросусідства, проблеми які існують в ЄС на теперішній час, вимоги до країн учасниць та країн, які бажають вступити до ЄС, інтереси ЄС та інтереси країн-претендентів, а також можливості входження України до ЄС.
       7 березня пройшла зустріч з представниками органів місцевого самоврядування міста Шверін, під час якої обговорювались проблемні питання розвитку міста та проблем мігрантів з країн колишнього СРСР, після зустрічі слухачі ознайомилися з діяльністю ЗМІ, а саме з основними напрямками роботи Північнонімецької телерадіокомпанії NDR.
       Після цього українська група прийняла участь у круглому столі, який відбувся у Фонді Конрада Аденауера. Основними цілями діяльності фонду є зміцнення демократії та політична освіта населення. Під час зустрічі учасників було ознайомлено з діяльністю Фонду та структурою, також обговорювались питання щодо створення та розвитку громадянського суспільства в країні, зміцненні демократії, значення політичної освіти населення тощо.
       9 березня відбулося відвідування партнерської школи інститута управління в м. Вісмарі, під час якого відбулося знайомство с навчальними планами, навчальною базою, програмами європейської підтримки.
       10 березня група слухачів ОРІДУ НАДУ відвідала партнерський інститут політики та управлінських наук м. Росток і прийняла участь у семінарі професора В. Майєра цу Натрупа на тему "Керована політика або політика управління". Після чого слухачів було ознайомлено з інфраструктурою міста, проведено робочі зустрічі у районному управлінні, службі соціального захисту та службі молоді.
       11 березня відбулося знайомство з діяльністю інституту державного управління у м. Гюстров, а також відбулась зустріч з мером міста Гюстров паном Арнетом Шюллем.
       12 березня пройшло відвідування Ерфуртського університету політики, під час якого відбулося вивчення магістерських програм та прийнято участь у навчальну процесі.
       13 березня відбулось відвідування вищої школи державного управління в м. Шпайєр, ознайомлення з навчальним закладом, його структурою, призначенням та проходженням навчального процесу. Прослухано лекцію завідувача кафедрою економічних наук А. Кннора.
       14 березня пройшло ознайомлення з інфраструктурою м. Шпейєр та переїзд до м. Берлін.

Фотогалерея додається.