Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ ukr eng карта сайту

Новини
Новини кафедри
   13 березня 2017 року завідувачем кафедри економічної та фінансової політики, професором А.Г. Ахламовим, проведена профорієнтаційна робота в Головному управлінні статистики в Одеській області. Зустріч відбулася в малому актовому залі управління, де був присутній перший заступник начальника управління – Т.В. Копилова та 14 фахівців управління. Завідувач кафедри, професор А.Г. Ахламов, розповів про особливості вступу, навчання, ознайомив присутніх зі спеціалізаціями інституту та відповів на всі питання присутніх.


02 вересня 2016 року

   З 7 по 11 листопада 2016 року у м. Києві проходило навчання у Школі з децентралізації для молоді. Таку чудову можливість надали USAID Ukraine – USAID України та Асоціації міст України.
    Двоє наших слухачів ОРІДУ НАДУ Рябоконь Світлана Миколаївна та Паламарчук Євгенія Олександрівна прийняли участь у даному форумі. Усі п’ять днів Експерти Асоціації міст України переконували, що децентралізація є пріоритетною для розвитку громад, адже вона створює реальні можливості для їх росту.
   Слухачі відвідали ЦНАП,а також зустрілись з Геннадієм Зубком Віце-прем’єр-міністром, Міністром регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ,який зазначив,що : «Саме молоді лідери повинні об’єднувати навколо себе людей, які прагнуть якісних змін в громаді, суспільстві,країні».


02 вересня 2016 року

    Відбулось засідання постійно діючого науково-практичного семінару на якому було розглянуто питання: удосконалення методики аналізу ефективності інвестиційних процесів, щодо застосування в місцевій раді ( на прикладі м. Одеса). На семінарі був присутній професор А. Яцко Політехнічного інституту, м. Кошелін (Польща) з яким були обговорені питання продовження спільної праці між Політехнічним інститутом, м. Кошелін (Польща) та кафедрою економічної та фінансової політики ОРІДУ НАДУ при Президентові України.


30 серпня 2016 року

    Відбулося засідання кафедри економічної та фінансової політики, на якому були підведені підсумки 2015/2016 навчального року та визначені перспективи навчально-наукової роботи на новий 2016/2017 навчальний рік. На засіданні був присутній професор А. Яцко Політехнічного інституту, м. Кошелін (Польща), який розповів про нові підходи в організації навчального процесу Політехнічного інституту, м. Кошелін (Польща).


07 квітня 2016 року

    На кафедрі економічної та фінансової політики ОРІДУ НАДУ при Президентові України був проведений науковий семінар, в ході проведення якого було розглянуто: 1. монографію «Логістично-адаптивне та правове управління соціально – економічними процесами», автори: А.Г. Ахламов, Л.В. Беляєв, С.В. Каменєв. 2. доповідь представлена викладачем Одеського національного економічного університету Л.В. Беляєвим, присвячена сучасним методам моделювання соціально – економічних процесів на базі імітаційних моделей.


29 жовтня 2015 року

    в Одеському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України розпочала роботу дводенна Всеукраїнська науково-практична конференція за міжнародною участю, присвячена 20-річчю утворення інституту, за темою: «Реформування публічного управління: теорія, практика, міжнародний досвід» відбулося засідання секції на базі кафедри економічної та фінансової політики на якому було обговорено актуальні проблеми реформування публічного управління.


09 жовтня 2015 року

    у відповідності до робочої програми курсу «Моделювання та прогнозування соціально-економічних процесів» кафедри економічної та фінансової політики ОРІДУ НАДУ при Президентові України та плану роботи Головного управління статистики в Одеській області було проведене виїзне заняття на тему «Інформаційне забезпечення прогнозування соціально-економічних процесів».    5 червня 2015 року делегація ОРІДУ НАДУ при Президентові України Ахламов А.Г. - завідувач кафедри економічної та фінансової політики ОРІДУ НАДУ при Президентові України. Кривцова В.М. – завідувач кафедри європейської інтеграції ОРІДУ НАДУ при Президентові України. Паламарчук В.І. – професора кафедри менеджменту організацій ОРІДУ НАДУ при Президентові України взяла участь у Першому Всеукраїнському з’їзді вищих навчальних закладів державної форми власності в Київському національному торговельно-економічному університеті.29 травня 2015 року

    В Одеському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України відбулась 15 щорічна науково-практична конференція «Соціально-економічний розвиток регіонів в умовах децентралізації: цілі, механізми, інструменти». Конференція приурочена 20 - річчю утворення Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та дню науки який проводиться в травні.

27 березня 2015 р. доцент кафедри економічної та фінансової політики Голинська О. В. у складі робочої групи Міністерства фінансів України та Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень взяла участь у проведенні семінару з питань практичної реалізації змін до Бюджетного кодексу України в частині реформи міжбюджетних відносин та впровадження програмно-цільового методу в місцевих бюджетах.
Семінар відбувся в приміщенні Рівненської обласної державної адміністрації за участю керівників та фахівців Департаменту фінансів Рівненської ОДА, фінансових управлінь райдержадміністрацій Рівненської області, головних розпорядників коштів обласного та міських бюджетів Рівненщини (загальна кількість учасників – 77 осіб).
Голинською О.В. було презентовано доповідь, у якій розглянуто питання щодо практичної реалізації змін до Бюджетного кодексу України в частині реформи міжбюджетних відносин та новацій нормативно-правової бази щодо впровадження програмно-цільового методу в місцевих бюджетах.
Науково-комунікативний захід проведено в межах виконання НДР «Результативний бюджетний процес в умовах порушення макроекономічної рівноваги» (науковий керівник: Ахламов А.Г.; відповідальний виконавець: Голинська О.В.).

За результатами роботи Державної екзаменаційної комісії № 4 у 2015 році, кафедра економічної та фінансової політики ОРІДУ НАДУ при Президентові України рекомендує до відзначення магістерські роботи слухачів спеціалізації «Державне регулювання економіки та підприємництва» до конкурсу «Краща магістерська робота» наступних слухачів:
детальніше24 лютого 2015 року закінчила свою роботу Державна екзаменаційної комісія № 4 з проведення державних екзаменів та захисту магістерських робіт слухачів факультету державне управління, спеціальності 8.15010001– державне управління, спеціалізацій «Державне регулювання економіки та підприємництва» та «Інформатизація державного управління». Державна екзаменаційна комісія затверджена наказом директора інституту від 26 грудня 2014 р. № 158, працювала у повному складі.
детальніше


30 січня 2015 року розпочала свою роботу Державна екзаменаційної комісія № 4 з проведення державних екзаменів та захисту магістерських робіт слухачів факультету державне управління, спеціальності 8.15010001– державне управління, спеціалізацій «Державне регулювання економіки та підприємництва» та «Інформатизація державного управління». Державна комісія затверджена наказом директора інституту від 26 грудня 2014 р. № 158 працювала у повному складі: Голова комісії – Буркинський Б.В., академік НАН України, д.е.н., професор, директор Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України.
детальніше


28 січня 2015 року за ініціативи фінансового управління Миколаївської обласної ради в приміщенні Центральної бібліотеки ім. М.Л.Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва відбувся науковий семінар на тему «Бюджетна децентралізація: перехідний період», проведений в межах науково-дослідної роботи «Результативний бюджетний процес в умовах порушення макроекономічної рівноваги» (науковий керівник: Ахламов А.Г.; відповідальний виконавець: Голинська О.В.).
Модератор заходу, Голинська О.В., к.держ.упр., доцент, доцент кафедри економічної та фінансової політики, порушила питання щодо можливості удосконалення бюджетного процесу на засадах індикативного бюджетного планування, а також разом із цільовою аудиторією – сільськими головами Миколаївської області – окреслила підходи до визначення співвідношення між плануванням регіонального розвитку і бюджетними процедурами при прогнозуванні соціально-економічного розвитку Миколаївського регіону.
Учасники заходу дійшли висновку, досягнення встановленого співвідношення закладе основу для підвищення ефективності в управлінні місцевими бюджетами в умовах порушення макроекономічної рівноваги, притаманній сучасній українській економіці.
детальніше


02 грудня 2014 року на базі ОРІДУ НАДУ при Президентові України завідувач кафедри економічної та фінансової політики д.е.н., професор Ахламов А.Г. та доцент кафедри економічної та фінансової політики к.держ.упр. Голинська О.В. провели семінар на тему «Запровадження програмно-цільового методу складання місцевого бюджету» для Департаменту фінансів Одеської міської ради та його структурних підрозділів.
Завідувач кафедри економічної та фінансової політики д.е.н., професор Ахламова А.Г. ознайомив з дослідженнями кафедри по науково-дослідній роботі за темою «Результативний бюджетний процес в умовах порушення макроекономічної рівноваги». Доцент кафедри економічної та фінансової політики к.держ.упр. Голинська О.В. обумовила основні етапи та принципи запровадження програмно-цільового методу складання місцевого бюджету.
Також була звернута увага по профорієнтаційній роботі до ОРІДУ НАДУ при Президентові України у 2015 році. Присутні на семінарі проявили зацікавленість щодо вступу до ОРІДУ НАДУ при Президентові України як на спеціальність «Державне управління» так і на спеціальність «Менеджмент організацій».
Із заключним словом щодо важливості запровадження програмно-цільового методу складання місцевого бюджету виступив заступник директора департаменту фінансів – начальник бюджетного відділу Болтовська Л.А.
фотогалерея


26 листопада 2014 року був здійснений виїзд завідувача кафедри економічної та фінансової політики д.е.н., професора Ахламова А.Г., та старшого викладача кафедри державного управління та місцевого самоврядування Толпиго О.Ф. до Фінансового управління виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради та до Відділу економіки та управління економічного розвитку і торгівлі для передачі досліджень кафедри економічної та фінансової політики ОРІДУ НАДУ при Президенті України по науково-дослідній роботі за темою «Результативний бюджетний процес в умовах порушення макроекономічної рівноваги». Проведена зустріч з керівниками і провідними фахівцями підрозділів.
Крім того була проведена нарада з першим заступником міської голови Мінчевим В.Г. по профорієнтаційній роботі до ОРІДУ НАДУ при Президентові України у 2015 році та нарада з начальником Державної фінанасової інспекції в Одеській області Білгород – Дністровської об’єднаної державної фінансової інспекції Котелевським С.І. Присутні на нараді проявили зацікавленість щодо вступу до ОРІДУ НАДУ при Президентові України як на спеціальність «Державне управління» так і на спеціальність «Управління проектами».
фотогалерея

31 жовтня 2014 року в рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародною участю "Реформування публічного управління: теорія, практика, міжнародний досвід" відбулося засідання секції на базі кафедри економічної та фінансової політики на якому було обговорено актуальні проблеми реформування публічного управління.
Жваві дискусії розгорнулись при обговоренні питань про ризики управління економічним розвитком України (доповідач доцент Козинський С.М.);
Особливості виконання бюджету в 2014 році (доповідач доцент Осадчук С.В.);
Проблеми реформування державного контролю за цінами в Україні (доповідач к.е.н. Немодрук Н.П.);
Шляхи впровадження інноваційної моделі економічного зростання (доповідач доцент Ковальов Г.І.);
Мале підприємство в контексті реалізації національної стратегії регіонального та місцевого розвитку (доповідач доцент Куранда Л.О.);
Роль нефінансових показників у системі публічного управління (доповідач доцент Яцкевич І.В.).
З підсумковим словом виступив керівник секції професор Ахламов А.Г., в якому відзначив важливість прийняття заходів для гармонізації економічних відносин та подолання диспропорцій, що склалися в економіці Україні внаслідок економічної кризи, та аргументував завдання науково - педагогічного персоналу по підвищенню кваліфікації управлінських кадрів.
фотогалерея

   19 вересня 2014 року у відповідності до робочої програми курсу «Моделювання та прогнозування соціально-економічних процесів» кафедри економічної та фінансової політики ОРІДУ НАДУ при Президентові України та плану роботи Головного управління статистики в Одеській області було проведене виїзне заняття на тему «Статистичні дані для прогнозування та моделювання соціально-економічних процесів».


   28 травня 2014 року в Одеському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України відбулась щорічна науково-практична конференція "Соціально-економічний розвиток регіонів та його програмування: цілі, механізми, інструменти".


   24 квітня 2014 року у відповідності до плану роботи постійно діючого наукового семінару кафедри економічної та фінансової політики ОРІДУ НАДУ при Президентові України та плану роботи Головного управління статистики в Одеській області був проведений "круглий стіл" на тему "Сучасні технології збору та обробки статистичної інформації в Одеському регіоні".
   В даному заході приймали участь фахівці Головного управління статистики в Одеській області, викладачі кафедри економічної та фінансової політики, магістри спеціалізації "Державне регулювання економіки та підприємництва".


    Колектив кафедри економічної та фінансової політики вітають к.держ.упр., старшого викладача кафедри Бачинську Катерину Володимирівну з отриманням сертифікату за результатами навчання у Школі педагогічної майстерності викладачів інституту "Сучасні методики викладання та використання їх у навчальному процесі".


    За результатами роботи Державної екзаменаційної комісії № 4 у 2014 році, кафедра економічної та фінансової політики ОРІДУ НАДУ при Президентові України рекомендує до відзначення магістерські роботи слухачів спеціалізації "Державне регулювання економіки та підприємництва" до конкурсу "Краща магістерська робота" наступних слухачів:


    25 лютого 2014 року закінчила свою роботу Державна екзаменаційної комісія № 4 з проведення державних екзаменів та захисту магістерських робіт слухачів факультету державне управління, спеціальності 8.15010001- державне управління, спеціалізацій "Державне регулювання економіки та підприємництва" та "Інформатизація державного управління".


    31 січня 2014 року розпочала свою роботу Державна екзаменаційної комісія № 4 з проведення державних екзаменів та захисту магістерських робіт слухачів факультету державне управління, спеціальності 8.15010001- державне управління, спеціалізацій "Державне регулювання економіки та підприємництва" та "Інформатизація державного управління".

    25 жовтня 2013 р. в рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародною участю "Актуальні проблеми та перспективи розвитку публічного управління" відбулося засідання секції на базі кафедри економічної та фінансової політики на якому було обговорено актуальні проблеми економічної політики.