Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

З 7 - 11 квітня 2008 року було проведено навчання
за програмою тематичного короткотермінового семінару

       В Центрі підвищення кваліфікації кадрів Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України в період з 7 - 11 квітня 2008 року було проведено навчання за програмою тематичного короткотермінового семінару для голів постійних комісій з питань бюджету районних та міських (міст районного значення) рад Одеської області.
       Навчально-тематичний план був підготовлений відповідно до вимог "Програми підвищення кваліфікації посадових осіб органів місцевого самоврядування V-VII категорій посад у 2008 році", погодженої 20 грудня 2007 року Головним управлінням державної служби України, погоджений керівником апарату Одеської обласної ради та затверджений заступником директора - начальником ЦПКК Одеського регіонального інституту управління НАДУ при Президентові України 4 квітня 2008 року.
       У навчанні брали участь 15 осіб.
       Навчання слухачів відбувалось відповідно до затвердженого навчально-тематичного плану та розкладу занять. За результатами анкетування слухачі надали високу оцінку якості навчання та рівня потреби у вивченні запропонованих тем.
       Роботу значеного семінару розпочав зі слухачами заступник директора - начальник Центру підвищення кваліфікації кадрів С.Г. Давтян, який розповів слухачам про головні завдання Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України і Центру підвищення кваліфікації кадрів, правила внутрішнього розпорядку під час навчання, про систему надання освітніх послуг в зазначеному навчальному закладі. У проведенні занять взяли участь викладачі ОРІДУ НАДУ при Президентові України, завідувач сектору південних регіонів Управління регіональної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України, керівники структурних підрозділів Одеської обласної державної адміністрації та Одеської обласної ради.
       Цікаво проходило заняття за участю завідувача кафедри філософських та соціально-політичних наук, професора, заслуженого працівника народної освіти України Якубовського Олексія Петровича, який розповів слухачам про історію місцевого самоврядування південного регіону України, а також завідувача кафедри історії України, декана історико-філологічного факультету Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського, кандидата історичних наук Чумака Володимира Михайловича, який розповідав слухачам про трагічні сторінки історії українського народу.
       Начальник управління фінансів Одеської міської ради Бедрега Світлана Миколаївна розповіла слухачами семінару про порядок складання та виконання місцевих бюджетів.
       За відгуками слухачів, на високому організаційному рівні був проведений "круглий стіл" за темою "Регламентування діяльності органів місцевого самоврядування", якій провели завідувач сектору південних регіонів Управління регіональної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України Рудіков Андрій Валентинович та заступник директора, начальник Центру ПКК Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України Давтян Степан Гургенович.
       Цікавою за змістовністю була тематична зустріч за темою "Пенсійна реформа в Україні: досвід та перспективи", яку провела заступник начальника управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Гусар Наталія Петрівна.
       Про актуальні питання щодо євроінтеграційних процесів в Україні розповіла начальник відділу науково-педагогічних та наукових кадрів Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, кандидат наук з державного управління, доцент Нагорна Ірина Володимирівна.
       Проблемні питання, які виникають під час виконання місцевих бюджетів області обговорювали в ході "круглого столу" за участю начальника управління Державного казначейства України в м. Одеса Слаути Віри Петрівни, заступника начальника управління Державного казначейства України у м. Одеса Султан Сніжани Анатоліївни, заступника начальника управління з питань соціально-економічного розвитку та бюджетної політики - начальника відділу з питань бюджету апарату Одеської обласної ради Усатюка Ігоря Миколайовича.
       Корисними для подальшого використання в роботі, за думкою слухачів, були тренінги за темами "Участь громадськості у бюджетному процесі. Громадські слухання з питань бюджету", "Планування та прогнозування доходів та видатків місцевих бюджетів. Бюджетний запит" за участю експерта-аналітика з питань бюджету та фінансів агенсії США з міжнародного розвитку Кошеля Валерія Валентиновича та тематична зустріч "Система оподаткування в Україні", яку висвітила віце-президент союзу підприємців Одеського економічного регіону Волошина Лідія Василівна.
       В ході тематичного короткотермінового семінару було проведено тематичні зустрічі слухачів зі заступником голови Одеської обласної ради Тіндюком Миколою Андрійовичем щодо застосування програмно-цільових методів у формуванні програм розвитку регіону та з заступником голови постійної комісії Одеської обласної ради з питань бюджету та банківської діяльності Піддубним Григорієм Михайловичем про порядок формування та контроль виконання бюджету.
       За результатами навчання слухачі даного тематичного короткотермінового семінару для голів постійних комісій з питань бюджету районних та міських (міст районного значення) рад Одеської області у своїх анкетах зазначили високий рівень викладання в Центрі ПКК та актуальність тематики занять.
       Підведенням підсумків навчального процесу було проведення екзаменаційного тестування зі слухачами і видача сертифікатів за результатами навчання та методичних матеріалів у електронному вигляді на дисках. За результатами тестування оцінку А отримали 3 особи, В - 6, С - 3, Д- 3.
       За проханням слухачів було організовано придбання театральних білетів та відвідування Одеського національного академічний театру опери та балету.

Фотогалерея