Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту
10 жовтня 2007 року в Одеському регіональному інституті державного управління
Національної академії державного управління при Президентові України
в рамках Програми Twinning перебували з робочим візитом експерти Європейської комісії
пан Марк ван ден Мюзенберг, керівник Місії і пані Анжела Квок, член Місії (Нідерланди).

        10 жовтня 2007 року в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (ОРІДУ) в рамках Програми Twinning перебували з робочим візитом експерти Європейської комісії пан Марк ван ден Мюзенберг, керівник Місії і пані Анжела Квок, член Місії (Нідерланди). Програма Twinning є новим інструментом Європейської Комісії підтримки співробітництва в рамках Політики сусідства. В Україні програма Twinning здійснюється за підтримки Головного управління державної служби України та його Центру сприяння інституційному розвитку державної служби.
        В рамках візиту представники Місії ознайомились з діяльністю Інституту та його підрозділів, зустрілися з директором ОРІДУ М. М. Іжею, заступниками директора, організаторами навчального процесу, керівниками структурних підрозділів та завідуючими кафедрами, працівниками Центру підвищення кваліфікації кадрів.
        З метою визначення місця Інституту в процесі забезпечення органів управління кваліфікованими кадрами та його ролі в регіоні, а також з'ясування сучасних потреб щодо якості підготовки державних службовців, відбулась зустріч експертів з заступником голови - керівником апарату Одеської обласної державної адміністрації В. А. Сокираном. Також експерти зустрілись з представником громадськості - головою Одеської обласної організації Асоціації міст України та громад В.Г.Демченком.
        Метою візиту було визначення та ідентифікування дисфункційних характеристик методик, стандартів та організаційних підходів в Академії та її регіональних інститутах; визначення певних інституційних та організаційних (управлінських) змін, які необхідно запровадити задля усунення дисфункційних характеристик в Академії, регіональних інститутах та у відповідних державних органах центрального та регіонального рівнів. В ході проведення дискусій з експертами Європейської комісії були обговорені актуальні питання щодо основних завдань розвитку Інституту, стратегічних напрямків його роботи, ролі та місця ОРІДУ в Південному регіоні.

        За результатами візиту члени Місії сформували пропозиції для представлення на розгляд Європейської Комісії:

  • визначити відповідного партнера в європейській країні для щільної співпраці з ОРІДУ в рамках програми Twinning.
  • звернути увагу на вдосконалення системи мовної підготовки (офіційні мови ЄС) державних службовців (в тому числі мовна практика протягом навчання в країнах ЄС, залучення до навчального процесу викладачів - носіїв іноземної мови);
  • використати можливості програми Twinning щодо впровадження в роботу Центру підвищення кваліфікації кадрів інноваційних форм навчання, що використовуються в країнах ЄС;
  • підтримати процес розробки та впровадження системи залучення практичних працівників органів влади до навчального процесу (тренінги для тренерів, розробка навчальних матеріалів на основі практичних прикладів (кейз-стаді), стажування практичних працівників органів влади, які залучаються до навчального процесу в ОРІДУ, у відповідних навчальних закладах країн ЄС, система матеріального заохочення);
  • розробити механізми вдосконалення системи працевлаштування випускників Академії та її регіональних інститутів відповідно до результатів навчання та результатів стажування (в тому числі закордонного стажування).

Фотогалерея додається.