Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

        14 травня 2009 року в Одеському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України (ОРІДУ) відбувся інформаційний семінар "Європейський досвід залучення коштів міжнародної допомоги в контексті регіонального розвитку". Захід проводився спільно з Одеською обласною державною адміністрацією. У семінарі взяли участь: перший заступник голови Одеської облдержадміністрації М.В. Степанов, директор ОРІДУ М.М. Іжа, аташе Представництва МЗС України в Одесі п. О. Варзацький, представник ОБСЄ в Україні п. Я. Юрцаба, Генеральний консул Болгарії в Одесі п. Г. Проданов, Генеральний консул Польщі в Одесі п. В. Мазур, Генеральний консул Румунії в Одесі п. Ч. Ніколаш, представник Консульства Греції в Одесі п. П. Катеріс, представники державних адміністрацій, вищих навчальних закладів та громадських організацій.
       Семінар "Європейський досвід залучення коштів міжнародної допомоги в контексті регіонального розвитку" є першим із заходів в рамках "Програми європейської освітньої інтеграції і залучення міжнародної технічної допомоги на 2009 рік", яка почала виконуватися в ОРІДУ з травня поточного року та "Програми антикризових заходів по забезпеченню сталого розвитку Одеської області". Програма розрахована на поточний рік та включає низку заходів, а саме: семінари, соціальні тренінги, впровадження в області системи залучення програм міжнародної технічної допомоги та іноземних інвестицій, підготовку спеціальних проектів на отримання гранту.
       В своєму виступі на семінарі заступник директора ОРІДУ з наукової роботи В.М. Кривцова розповіла про історію співробітництва Інституту з міжнародними організаціями, особливо підкресливши важливість вивчення зарубіжного досвіду при підготовці нової генерації українських державних службовців.
       Доцент кафедри європейської інтеграції ОРІДУ В.В. Комаровський виступив з презентацією на тему "Міжнародна технічна допомога, як складова програм регіонального розвитку". В свої доповіді представник ОРІДУ звернув увагу учасників семінару на низку проблем, що існують в сфері співпраці з міжнародними організаціями та визначив шляхи їх вирішення.
       В ході семінару було презентовано проекти, які реалізуються на території України за допомогою міжнародних організацій-донорів. Учасники заходу мали можливість задати запитання представникам таких організацій, як Канадська агенція з міжнародного розвитку (CIDA), Американська агенція з міжнародного розвитку (USAID), Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ).
       По результатам семінару його організаторами були визначені подальші шляхи впровадження в Одеській області сталої системи залучення міжнародної технічної допомоги, як додаткового джерела фінансування в умовах економічної кризи та визначені конкретні практичні заходи, що будуть здійснюватися найближчим часом.
       Наступний семінар в рамках "Програми європейської освітньої інтеграції і залучення міжнародної технічної допомоги на 2009 рік" на тему "Державно-приватне партнерство" відбудеться 25-27 травня. Семінар буде проведено спільно з Місією Американської агенції з міжнародного розвитку (USAID) в Україні. До участі в семінарі запрошуються викладачі і аспіранти ОРІДУ, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, депутатського корпусу.Фотогалерея додається.