Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту
Викладачі кафедри європейської інтеграції ОРІДУ НАДУ при Президентові України
взяли участь у черговому засіданні Консультативної ради з питань ювенальної юстиції,
під час якого відбулося експертне обговорення та узгодження проекту Концепції
створення та розвитку системи пробації в Україні на період 2008-2018 рр.

        15 жовтня 2007 року в приміщенні Інституту законодавства Верховної Ради України на черговому засіданні Консультативної ради з питань ювенальної юстиції відбулося експертне обговорення та узгодження проекту Концепції створення та розвитку системи пробації в Україні на період 2008-2018 рр.
        Концепцією вперше визначається поняття "пробація" як комплекс наглядових, соціальних, виховних та профілактичних заходів, які застосовуються за рішенням суду до осіб, винних у вчиненні злочинів невеликої та середньої тяжкості.
        Реалізація концепції пов'язана з гуманізацією кримінального судочинства, реформуванням правоохоронної системи та системи виконання покарань, що мають бути зорієнтовані на міжнародні та європейські стандарти і максимально налаштовані на застосування покарань, які не передбачають позбавлення волі, а також на соціальну адаптацію засуджених. Концепцією напрацьовано особливий підхід до вирішення проблем дитини-правопорушника.
        Документ стане основою планування відповідної законотворчої діяльності, а також здійснення низки необхідних заходів у системі виконавчої та судової влади.

Склад експертної групи:

  • Олександр Беца, к.пед.н., менеджер програм Фонду "Відродження";
  • Олексій Лазаренко, заступник начальника управління Департаменту кримінальної міліції у справах дітей МВС України;
  • Олександр Нагорний, адвокат;
  • Галина Овчарова, к.т.н., директор Харківського громадського центру "Молодь за демократію";
  • Дмитро Ягунов, к.н.держ.упр., доцент кафедри європейської інтеграції ОРІДУ НАДУ при Президентові України, доцент кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права ОНЮА;
  • Ірина Яковець, к.ю.н., ст. науковий співробітник сектора проблем кримінально-виконавчого законодавства Інституту вивчення проблем злочинності Академії правових наук України

        У засіданні взяли участь представники парламенту, центральних органів виконавчої влади України, Верховного Суду України, Генеральної прокуратури України, навчальних закладів, Ради Європи, ЮНІСЕФ, Європейської Комісії, Українського центру порозуміння, інших громадських та міжнародних організацій, посольств європейських країн.


ПРЕЗЕНТАЦІЯ


ФОТОМАТЕРІАЛИ