Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

В Центрі ПКК проведено навчання сільських, селищних голів південного регіону України

       Відповідно до плану-графіка підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування ІV категорії посад та кадрового резерву на ці посади з 1 по 5 грудня 2008 року в Центрі підвищення кваліфікації кадрів Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (далі - Центр) проводився тематичний короткотерміновий семінар для сільських, селищних, міських (міст районного значення) голів за темою: "Організаційно-правовий механізм діяльності органів місцевого самоврядування".
       Програма тематичного короткотермінового семінару була розроблена відповідно до вимог Професійної програми підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування ІV категорії посад та кадрового резерву на ці посади, погодженої Головним управлінням державної служби України 20.12.2007 року, з урахуванням надісланих заздалегідь пропозицій слухачів зазначених у анкетах попереднього опитування, пропозицій кафедр державного управління і місцевого самоврядування та економічної та фінансової політики Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Ізмаїльської районної ради Одеської області, інших нормативно-правових документів, навчальних програм.
       При плані 25 осіб на семінар прибула 31 особа, що становить 124%, а саме: з Автономної Республіки Крим - 4 особи, з Вінницької області - 7 осіб, з Миколаївської області - 3 особи, з Одеської області - 11 осіб, з Херсонської області - 6 осіб.
       Суспільство стає все більш вимогливим до влади, що змушує її орієнтувати всю діяльність на людину, на задоволення її потреб і інтересів через надання якісних послуг, тому демократичне врядування було основою програми проведення семінару.
       Після реєстрації слухачів відбулося відкриття семінару, яке провели зі слухачами заступник директора - начальник Центру ПКК Степан Гургенович Давтян і начальник відділу організації семінарів за державним замовленням Центру Наталія Володимирівна Привалова. Під час відкриття семінару Давтян С.Г. розповів слухачам про головні завдання Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України і Центру, основні завдання і принципи впровадження Дорожньої карти модернізації загальнонаціональної системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовці і посадових осіб місцевого самоврядування, правила внутрішнього розпорядку під час навчання, про систему надання навчальних послуг, права та обов'язки слухачів.
       В рамках тематичного семінару викладачами Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України проведено ряд лекцій в ході яких слухачам надано цікаву і корисну для використання в роботі інформацію, а саме:

  • "Політична система в Україні: сучасний стан та перспективи розвитку" професора кафедри філософських та соціально-політичних наук, доктора філософських наук Балабаєвої Зінаїди Василівни;
  • "Філософія управління" професора кафедри філософських та соціально-політичних наук, кандидата філософських наук, доцента Росколотько Ірини Леонідівни;
  • "Система органів державної влади України. Розмежування завдань держави й органів місцевого самоврядування" професора кафедри державного управління і місцевого самоврядування, доктора наук з державного управління, доцента Саханенко Сергія Єгоровича.

       Високої оцінки на думку слухачів заслуговують "круглі столи" і практичні заняття в роботі яких брали участь викладачі ОРІДУ НАДУ при Президентові України і найкращі практики - спеціалісти і керівники органів публічної влади м. Одеса та Одеської області. Численні практичні проблемні питання розглянуто під час проведення таких занять:
  • круглий стіл "Питання соціально-економічного розвитку та бюджетної політики на місцевому рівні", яке провели зі слухачами заступник начальника управління з питань соціально-економічного розвитку та бюджетної політики області - начальник відділу з питань економіки апарату Одеської обласної ради, кандидат технічних наук Горячук Валерій Федорович і заступник начальника управління з питань соціально-економічного розвитку та бюджетної політики області - начальник відділу з питань бюджету апарату Одеської обласної ради Усатюк Ігор Миколайович;
  • практичне заняття "Правове регулювання трудових відносин посадових осіб місцевого самоврядування", яке провела зі слухачами старший викладач кафедри права і законотворчого процесу ОРІДУ НАДУ при Президентові України Долгіх Наталія Прокопівна;
  • тематична зустріч "Управління державними та місцевими фінансами", яку провела зі слухачами старший викладач кафедри економічної та фінансової політики ОРІДУ НАДУ при Президентові України Голинська Олеся Володимирівна.

       Динамічно, на високому професійному рівні було проведено круглий стіл за темою "Практичне застосування норм земельного законодавства щодо управління земельними ресурсами Одеської області" за участю заступника начальника Головного управління Державного комітету України в Одеській області із земельних ресурсів Кузнєцова Михайла Семеновича і заступник начальника Одеського міського управління земельних ресурсів Держкомзему України Череватого Олександра Анатолійовича.
       Багато проблемних питань розглянуто в ході "круглого столу" за темою "Муніципальна реформа в Україні", в роботі якого взяли участь заступник директора - начальник Центру підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України Степан Гургенович Давтян і професор кафедри державного управління і місцевого самоврядування, доктор наук з державного управління, доцент Саханенко Сергій Єгорович, окремі сільські та селищні голови.
       Про нові вимоги щодо ведення та оформлення документів йшлося під час тренінгу "Система правил українського ділового стилю", який провела зі слухачами начальник відділу організації семінарів за договорами Центру підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України, старший викладач кафедри української та іноземних мов Шматоваленко Людмила Сергіївна.
       В рамках зазначеного тематичного короткотермінового семінару 3 грудня 2008 року слухачі Центру взяли участь у виїзному семінарі-практикумі в Ізмаїльському районі Одеської області за темою: "Соціально-економічний розвиток територіальної громади в сучасних умовах (з досвіду діяльності органів публічної влади Ізмаїльського району)".
       Про історію, сьогодення та перспективи розвитку Ізмаїльського району розповідали голова Ізмаїльської районної ради Мазур Сергій Іванович і заступник голови Ізмаїльської районної державної адміністрації Недашківський Володимир Васильович, про досвід роботи Ізмаїльського центру зайнятості з органами місцевого самоврядування щодо організації громадських оплачуваних робіт розповів директор Ізмаїльського центру зайнятості Довгаль Володимир Олександрович.
       В ході виїзного семінару-практикуму доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування ОРІДУ НАДУ при Президентові України, кандидат географічних наук Безверхнюк Тетяна Миколаївна провела зі слухачами практичне заняття щодо оцінювання ефективності діяльності органів місцевого самоврядування в контексті запровадження системи управління якістю.
       Про механізми взаємодії Кам'янської сільської ради із суб'єктами господарювання розповідав слухачам семінару Кам'янський сільський голова Ізмаїльського району Лефтеров Іван Олексійович.
       В ході виїзного семінару-практикуму слухачі Центру активно обговорювали проблемні питання стосовно бюджетування, земельних відносин, організації роботи сільських рад, про виконання соціальних програм, надання допомоги соціально незахищеним категоріям населення та багато інших.
       Висока зацікавленість та активність слухачів у роботі виїзного семінару-практикуму обумовлена актуальністю зазначеного заходу а вивчення досвіду роботи і взаємодії органів публічної влади Ізмаїльського району буде мати значення для подальшої практичної діяльності сільських і селищних голів.
       В останній день тематичного короткотермінового семінару, відповідно до розкладу занять, було проведено екзамен у формі тестування. Тести для екзамену були сформовані за пропозиціями викладачів, які проводили заняття. Всі слухачі успішно склали іспит: сім слухачів з оцінкою "Е" (за Європейською кредитною трансферною системою - "достатньо"), вісім - з оцінкою "D" (задовільно), дванадцять - з оцінкою "С" (добре), чотири слухачів з оцінкою "В" (дуже добре).
       По завершенні навчання заступник директора - начальник Центру Давтян Степан Гургенович провів аналіз результатів тестування, після чого слухачі отримали сертифікати та методичні матеріали у електронному вигляді на компакт-дисках.
       На прохання слухачів працівники відділу організації семінарів за державним замовленням Центру ПКК організували відвідування Одеського національного оперного театру у вільний від навчального процесу час

Фотоматеріали.