Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту
       В період з 17 по 23 травня 2010 року делегація із 11 представників Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України (ОРІДУ) на чолі з першим заступником директора А.Г. Ахламовим, брала участь у німецько-українському міжнародному семінарі "Демократія та верховенство права як передумова для успішної європейської інтеграції", який проходив на базі Університету м. Росток (ФРН). До складу делегації входили: професор кафедри державного управління та місцевого самоврядування М.Г. Свірін, начальник відділу міжнародних зв'язків А.П. Маєв, а також аспіранти та слухачі факультету державного управління ОРІДУ.
       В рамках програми семінару представники ОРІДУ мали можливість виступити з презентаціями про стан та розвиток сфери державного управління в Україні, ознайомитись з практикою роботи органів управління та самоврядування в Німеччині, обмінятися досвідом із німецькими колегами з актуальних питань україно-німецьких відносин, ознайомитись з культурною спадщиною Федеральної Землі Мекленбург - Передня Померанія.
18 травня перед аудиторією виступив Голова Хансе Парламенту д-р Ю. Хогфостер. В своїй промові д-р. Хогфостер розповів про історію цього об'єднання, його функції та органи управління.
       Також 18 травня представники адміністративного та професорсько- викладацького складу Інституту були запрошені на зустріч із ректором Університету м. Росток професором В. Шареком. Під час зустрічі п. Шарек відзначив актуальність теми семінару та підкреслив важливість співпраці із Україною та іншими країнами Східної Європи в освітній та науковій сферах.
       Друга половина дня 18 травня була присвячена програмам, які фінансуються ЄС в соціальній сфері, туристичній, сільськогосподарській та інших галузях. З доповідями з зазначеної тематики виступили: п. М. Матнер, представник Уряду Федеральної Землі Мекленбург - Передня Померанія, а також керівники проектів та програм.
       19 травня делегація ОРІДУ була запрошена до Парламенту ФРН (Бундестагу) на зустріч з депутатами - представниками парламентської групи німецько-української співпраці п. Б. Кофлер та п. Д. Шульцем. На зустрічі була присутня Посол України в Федеративній Республіці Німеччина п. Наталя Зарудна. Під час зустрічі аудиторію було проінформовано про практичні результати співпраці між ОРІДУ та Університетом м. Росток й окреслено подальші кроки щодо її продовження. Представники навчальних закладів особливо підкреслили значення фінансової підтримки з боку Німецької служби академічних обмінів (DAAD) для реалізації спільних заходів. В своїй промові        Посол України в ФРН п. Н. Зарудна подякувала ОРІДУ та Університету м. Росток за їх спільний внесок у розвиток україно-німецької співпраці в галузі освіти та науки та висловила сподівання на подальший розвиток студентських обмінів між країнами.
       Дні 20 та 21 травня були присвячені доповідям-презентаціям учасників семінару. З українського боку було представлено доповіді на теми: "Принцип забезпечення політичної нейтральності державних службовців в Україні" (М. Свірін), "Розвиток системи надання адміністративних послуг в Україні" (О. Лєбєдєва, Є. Мірошниченко), "Етична експертиза в нормотворчому процесі" (С. Зелінський, О. Жулінська), "Механізми реалізації державної політики протидії нелегальній міграції" (О. Куліш, В. Алєкпєров), "Проблема забезпечення відкритості та прозорості при прийнятті рішень в сфері екологічної політики" (Г. Маленко, В. Шеремета). З німецького боку було представлено виступи на теми: "Економічні відносини між ЄС та Україною" (д-р Л. Шомерус), "20 років Федеральній Землі Мекленбург-Передня Померанія" (проф. Н. Вернц). "Європейські проекти в Україні" (д-р. К. Веземанн).
       У другій половині дня 21 травня відбувся круглий стіл на тему "Європейська політика сусідства", під час якого було обговорено питання співпраці Європейського Союзу з Україною на сучасному етапі. В заході взяли участь: проф. А. Гомолка, перший Президент Федеральної Землі Мекленбург-Передня Померанія, п. Х. Шольц, депутат Європарламенту, проф. Я. Розель, завідувач кафедри міжнародної політики Університету м. Росток, д-р Л. Шомерус, колишній державний секретар Міністерства економіки ФРН. Перший заступник директора ОРІДУ А.Г. Ахламов виступив з доповіддю на тему "Україна після виборів: відносини Україна - ЄС - Росія".
       Під час завершальної зустрічі 21 травня професор Ф. Мейєр цу Натруп висловив слова подяки членам української делегації за цікаві та змістовні виступи, подякував за ту роботу, яка була проведена з українського боку під час підготовки семінару. В свою чергу перший заступник директора ОРІДУ А.Г. Ахламов висловив подяку професору Мейєру цу Натрупу, д-ру Крістін Веземанн та всім німецьким колегам за можливість взяти участь у семінарі, організацію всіх заходів на високому рівні. Обидві сторони висловили сподівання на подальший розвиток співпраці між двома навчальними закладами.
       Проведення зазначеного семінару є черговим практичним результатом реалізації Угоди про співробітництво між ОРІДУ та Інститутом політичних та адміністративних наук Університету м. Росток від 20 лютого 2009 року. Другий етап німецько-українського семінару проходитиме на базі ОРІДУ в період з 27 вересня по 3 жовтня 2010 року.


Фотогалерея додається.