Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

24 серпня - День Незалежності України


   Україна проголосила про свою незалежність 24 серпня 1991 року. Саме в цей день Верховна Рада України ухвалила документ надзвичайної значимості для українського народу - Акт проголошення незалежності України.
   На геополітичній карті світу постала нова самостійна держава - Україна, яка до цього була відома як Українська Радянська Соціалістична Республіка у складі СРСР.
   Акт проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року було затверджено 1 грудня 1991-го всенародним голосуванням. Державним святом ця подія стала лише з червня 1992 року, коли Верховна Рада постановила вважати 24 серпня Днем Незалежності України.
   Фактично ж перший День Незалежності відсвяткували 16 липня 1991-го - на згадку про те, що 16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України.

Шановні колеги! Щиро вітаємо Вас з річницею Незалежності Української держави. Доброго Вам здоров'я, благополуччя, добробуту, миру, натхнення та успіхів у справі служіння на благо нашої рідної України.