Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

XX Міжнародний Економічний Форум.

   З 8 по 14 вересня 2010 року завідувач кафедри інформаційних технологій та систем управління Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України В.Г.Логвінов приймав участь у ХХ Міжнародному Економічному Форумі та ІV Форумі Регіонів у південно-східному польському містечку Криниця-Здруй.
   Програма Форуму включала 130 дискусій, об'єднаних в 10 тематичних блоках. За інформацією організаторів, на чотирьох пленарних сесіях, дискусіях, семінарах, лекціях і "круглих столах" прийняло участь 2,2 тис. гостей з понад 50 країн.
   У числі почесних гостей Форуму були, зокрема, голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозо, президент Європейського парламенту Єжи Бузек, федеральний міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мез'єр, президент Польщі - Броніслав Комаровський, і його естонський колега - Тоомас Хендрик Ильвес.
   У Криницю прибули представники влади і бізнесу країн Центральної і Східної Європи, Закавказзя, Середньої Азії.
    Українську делегацію на форумі представляли високі посадові особи Адміністрації Президента України на чолі з заступником голови Адміністрації Президента І.Акімовою, Кабінету міністрів України на чолі з віце-прем'єр-міністром України Б.Колесніковим, народні депутати України.
   В роботі форуму також приймали участь представники регіональних органів влади, бізнесу, громадських та молодіжних організацій України, окремі експерти.
    Вперше у форумі прийняла участь окрема група представників органів місцевого самоврядування, недержавних та інших організацій України із Львівської, Закарпатської, Чернівецької, Тернопільської, Рівненської, Миколаївської, Одеської та Чернігівської областей, яка була сформована у рамках проекту "Українські органи самоврядування на шляху до євроінтеграції та польський досвід", керованого Інститутом Східноєвропейських Досліджень (Польща) за підтримки програми "Допомога Польщі 2010" Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща.
   У рамках пленарних засідань Форуму було проведено пленарне засідання на тему "Україна запрошує і пропонує", у ході якого представлено сучасний стан української економіки, а також перспективні напрямки економічного співробітництва Української держави з країнами Центральної та Східної Європи.
   У рамках форуму Міжнародний фонд "Єдиний світ" на чолі з головою правління народним депутатом України Едуардом Прутніком та народним депутатом України Олексієм Плотніковим організував спеціальну дискусійну панель "Україна в нових реаліях: геополітичні і геоекономічні орієнтири".
   Серед низки тематичних семінарів, проводились, зокрема, семінари "Економіка, політика, Інтернет - ефективні стратегії в умовах сповільнення розвитку економіки" та "Від кризи до чергового буму. Роль ІТ ", на яких заступником голови Державного комітету зв'язку та інформатизації України Володимиром Коляденко була презентована програма "Електронна Україна". Дана програма викликала інтерес у представників таких відомих фірм, як TeliaSonera International Carrier (Адама Савицького - заступника Голови правління ), Rotschild Bank (Яцека Хведорука - Голова правління), Geotroniks Polska (Крістіано Пінзауті - Голова правління), які прийняли активну роль в обговоренні суспільної ролі інформаційних технологій та їх місця у розбудові інформаційного суспільства.
   Українські учасники Форуму приймали також участь у дискусіях Форуму Регіонів, зокрема, на тему "Роль і місце регіонів у завтрашній Європі", "Глобалізація та місцевий розвиток - питання для регіональної політики", "Регіональні інструменти посилення суспільного капіталу", "Соціально-економічний розвиток, що спирається на природні ресурси та його культурно-історичні надбання", "Політичний маркетинг: креативність чи маніпуляція", "Нова фінансова перспектива ЄС 2014-2020" тощо.
   Крім того, для учасників української групи були організовані зустрічі з керівництвом повіту Новий Сонч, міст Новий Сонч та Тарнов, під час яких була надана можливість ознайомитися з діяльністю органів місцевого самоврядування Польщі, кращими їхніми практиками реалізації різних проектів, використання інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема, в системі управління освітою.
   Так, у місті Новий Сонч, в якому проживає біля 90 тис.осіб, за бюджетні кошти здійснюється підключення до Інтернет кожної квартири, для чого виділено 5,0 млн.злотих, що в перерахунку становить близько 13 млн. грн.
   Цікавим є підхід місцевих органів влади до участі в грантових проектах ЄС, який передбачає отримання коштів не на реалізацію проекту, а на компенсацію по його реалізації. Такий підхід є привабливим для грантодавців, так як гарантує цільове використання коштів і очевидність результату. Так, місто після реалізації Програми буде звертатися до різних Фондів ЄС за відшкодуванням затрат на подолання цифрової нерівності (підключення до Інтернет).
   Заслуговує уваги досвід роботи зі зверненнями громадян, записом на прийом, отриманням окремих послуг через Інтернет, інформування населення про роботу депутатів - на Web-сайті повіту розміщуються відеозаписи сесій міської ради.
   На заключній пленарній сесії форуму учасники дійшли згоди, що спільна Європа - це Європа не тільки країн-членів Євросоюзу та країн-претендентів на членство у Союзі. Спільна Європа - це щось значно ширше.
   З матеріалами, отриманими під час візиту ( електронні публікації Інституту Східних досліджень, буклети тощо), можна ознайомитись в бібліотеці інституту.
   У цілому, участь у Форумі була хорошою нагодою не тільки ознайомитись з тенденціями соціально-економічного та політичного розвитку Європи, окремих країн, регіонів, міст, а й розширити коло потенційних партнерів, обмінятись ідеями, перейняти досвід, представити свої міста та організації.
Фотогалерея додається.