Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

ШАНОВНІ ДРУЗІ, КОЛЕГИ!


   Місцеве самоврядування є найважливішим елементом будь-якої демократичної держави. І це принципово важливо для територіальних громад, адже самоврядування - найближча влада до людини.
   7 грудня 1990 року Верховна Рада прийняла Закон "Про місцеві Ради народних депутатів та місцеве і регіональне самоврядування", який започаткував основні принципи функціонування органів місцевої демократії в Україні.
   Правові та духовні основи місцевого самоврядування беруть свій початок в ідеях Магдебурзького права, Конституції Пилипа Орлика, Європейській хартії місцевого самоврядування, де визначені демократичні принципи народовладдя та розвитку територіальних громад. Сьогодні на органи місцевого самоврядування покладена велика відповідальність за соціально-економічний стан територіальних громад, за благополуччя їх жителів.
   І саме повна реалізація можливостей народовладдя є неодмінною умовою динамічного соціально-економічного, культурного розвитку України, як європейської, демократичної, правової держави.
   Прийміть щирі вітання з Днем місцевого самоврядування - державним святом, що підкреслює велику значимість існування цього важливого інституту демократичного суспільства!
   У читальній залі бібліотечного відділу можна ознайомитись з книжковою виставкою, яка присвячена цьому святу. На виставці представлені збірники аналітичних матеріалів, нормативні акти, монографії, навчальні посібники тощо.


З повагою
Директор ОРІДУ НАДУ
при Президентові України
М.М. Іжа