Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

   В період з 11 по 18 грудня 2011 року слухачі Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (ОРІДУ) Усарова Юлія, Шабля Тетяна (спеціальність "Публічне адміністрування") та Лепехіна Катерина (спеціальність "Управління проектами") брали участь у зимовій школі "Молодь проти корупції", яка проводилася Місією Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) у місті Кишинів (Республіка Молдова).
   Представники інституту стали учасниками цього заходу в результаті ретельного конкурсного відбору, проведеного співробітниками Місії EUBAM, де враховувалися обізнаність кандидатів у сфері боротьби з корупцією, їх мотивація, досвід участі в міжнародних програмах, а також знання англійської мови.
   Серед основних питань, які обговорювалися в ході роботи зимової школи, були:
   - Лідерство та управління;
   - Національна правова база щодо попередження та боротьби з корупцією, ефективні антикорупційні заходи і практики;
   - Міжнародні інструменти з протидії та боротьби з корупцією;
   - Європейські принципи "Доброго врядування" як інструмент боротьби з корупцією;
   - Превенція корупції. Досвід Литви, Польщі та Угорщини;
   - Стандарти етичної поведінки на державній службі - інструмент превенції корупції;
   - Злочинні діяння корупційного характеру, передбачені кримінальним кодексом;
   - Оперативні розробки та розслідування актів корупції;
   - Боротьба з відмиванням грошей.
   Слухачі ОРІДУ мали можливість взяти участь у Національній антикорупційній конференції, відвідати Центр по боротьбі з корупцією та економічними злочинами Республіки Молдова, Генеральне управління Прикордонної служби Республіки Молдова і польовий офіс Місії ЄС у Кишиневі.
   У ході заходу перед аудиторією виступали: Виконуючий обов'язки Президента Республіки Молдова Маріан Лупу, Голова місії EUBAM Удо Буркхолдер, директор Центру по боротьбі з корупцією та економічними злочинами Республіки Молдова Віорел Кетрару, Віце-міністр внутрішніх справ Дмитро Урсаки, Прокурор Антикорупційної прокуратури Віорел Радецький, Міністр юстиції Олег Ефрім. Також серед учасників заходу були експерти Місії EUBAM, співробітники Центру по боротьбі з корупцією та економічними злочинами, правоохоронних органів Республіки Молдова, співробітники Прикордонної служби України, Центрального антикорупційного бюро Республіки Польща, Служби спеціальних розслідувань Литовської Республіки.
   Крім того, в рамках культурної програми для учасників були організовані майстер-клас із сальси і вистава "Старовинне молдавське весілля".
   Підсумком заходу стала підготовка кожним учасником і захист перед аудиторією презентації на задану тематику. Успішне завершення представниками ОРІДУ роботи в рамках зимової школи було засвідчено міжнародним сертифікатом.


Фотогалерея додається.