Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

     У період з 27 березня по 3 квітня 2011 року делегація з 15 представників Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (ОРІДУ) брала участь у весняній академії "Активне управління як умова "Доброго врядування", яка проходила на базі Вищої школи державного управління, поліції і права м. Гюстров (Німеччина). До складу делегації входили декан факультету державного управління М.П. Попов, слухачі факультету державного управління, аспіранти та співробітники ОРІДУ.
     В рамках програми семінару було обговорено такі питання:

 • Конституція і державний устрій Федеративної Республіки Німеччина;
 • Система навчання державних службовців у федеральній землі Мекленбург - Передня Померанія, критерії та принципи відбору на навчання;
 • Система підвищення кваліфікації кадрів у ФРН;
 • Реконструкція старих кварталів і містобудування;
 • Демографічні проблеми німецьких міст.
 •      Серед учасників з Німецького боку, зокрема, були: директор Вищої школи державного управління, поліції і права м. Гюстров професор Бодо Віганд-Хоффмайстер, який виступив з доповіддю на тему "Функції державного управління та робота в цій сфері в умовах демократії", мер м. Гюстров Арне Шулдт ("Демографічні проблеми німецьких міст"), співробітники органів місцевого самоврядування міст Шверін та Росток.
       З українського боку в рамках весняної академії виступив М.П. Попов з доповідями-презентаціями на теми "Система підготовки державних службовців в Україні" та "Особливості територіального устрою в Україні". Слухачі І курсу факультету державного управління П.Федчишена та Є.Герасевич розповіли німецьким студентам про особливості місцевих податків і зборів в Україні у відповідності до нових Бюджетного та Податкового Кодексів.
       30 березня учасники заходу відвідали м. Шверін. У мерії міста представникам Інституту була надана можливість ознайомитись з питаннями управління персоналом; гендерної рівності в державному управлінні, політикою інтеграції у федеральній землі Мекленбург-Передня Померанія.
       День 1 квітня був присвяченій візиту до м. Росток, під час якого обговорювалися питання економічного розвитку регіону та соціального захисту населення.
       Представники ОРІДУ брали активну участь в обговоренні всіх питань, вони отримали можливість збагатити набуті теоретичні знання за допомогою вивчення закордонного досвіду в сфері державного управління і місцевого самоврядування, ознайомлення з конкретними прикладами.
       2 квітня на завершення весняної академії директор Вищої школи державного управління, поліції і права міста Гюстров професор Бодо Виганд- Хоффмайстер запросив всіх учасників заходу до курортного міста Кюлюнгсборн, яке розташоване не березі Балтійського моря.

  Фотогалерея додається.