Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

З 16 по 20 травня 2011 року на базі Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України (ОРІДУ) проходив І етап німецько-білорусько-українського семінару "Політика і управління в сучасній державі".

     Участь у заході, що проводився за фінансовою підтримкою Німецької служби академічних обмінів (DAAD) брали представники навчальних закладів - партнерів ОРІДУ: Інституту політичних та адміністративних наук Університету м. Росток (ІПАН, ФРН) та Академії управління при Президентові Республіки Білорусь (АУпПРБ, м. Мінськ).
     16 травня урочисто відкрив семінар директор ОРІДУ М.М. Іжа, який відзначив актуальність теми заходу, важливість якісної підготовки управлінських кадрів в контексті підвищення ефективності державного управління та побажав учасникам плідної та результативної роботи. Також з привітальними промовами до аудиторії звернулися керівники іноземних делегацій: професор Університету м. Росток Фрідхельм Мейєр цу Натруп та завідувач кафедри адміністративного права АУпПРБ Олена Семашко.
     В рамках програми семінару було обговорено актуальні питання в сфері державного управління, підготовки державних службовців, економічної та соціальної політики, податкового законодавства, протидії корупції. Зокрема до уваги аудиторії було представлено доповіді-презентації на теми:

 • "Публічно-правове управління в сучасній державі - основоположний принцип діяльності адміністрації" (проф. Ф. Мейєр цу Натруп, ІПАН);
 • "Актуальні питання юридичного супроводу державного управління в Республіці Білорусь" (доцент О.В. Семашко, АУпПРБ);
 • "Практичні аспекти оцінки ефективності державного управління на регіональному рівні" (професор М.М. Миколайчук, ОРІДУ);
 • "Прийняття нової Концепції національної безпеки Республіки Білорусь як необхідність захисту національних інтересів сучасної держави" (ст. викладач кафедри теорії і практики державного управління А.В. Гулякевіч, АУпПРБ);
 • "Нові шляхи у підготовці державних службовців в Україні" (директор ОРІДУ М.М. Іжа);
 • "Економічна і фінансова криза - проблеми і рішення для політики і управління в ЄС" (проф Я. Резель, д-р А. Баумер, ІПАН) "Податкова політика в України" (слухачі М.М. Бондар, А.О. Гавриш, ОРІДУ);
 • "Політика, економіка та управління у федеральній землі Мекленбург-Передня Померанія" (С. Поссельт - Л. Лютц-Аурас, ІПАН);
 • "Онлайнові соціальні мережі як протестна зброя (на прикладі панарабскої революції 2010-2011 р.) (аспірант О.О. Пролесковська, АУпПРБ)
 • "Реалізація конституційного принципу рівності в соціальній сфері в Республіці Білорусь" (А.А. Павлова, аспірант, АУпПРБ);
 • "Формування управлінських компетенцій в процесі реалізації молодіжних проектів" (А.О. Тимошенко, Е.А. Коваленко, К.Є. Шостик, АУпПРБ).
 • "Модернізація політичної системи України" (перший заступник директора ОРІДУ проф. А.Г. Ахламов, доцент С.М. Козинський, ОРІДУ)
     Також в ході семінару відбувся круглий стіл "Україна, Білорусь и ЄС" за участю завідувача кафедри Європейської інтеграції ОРІДУ В.М. Кривцової та викладачів кафедри.
     18 травня учасники заходу мали можливість ознайомитись із роботою органів місцевого самоврядування в Україні в рамках візиту до м. Іллічівськ, де вони зустрілися з керівництвом міської ради, відвідали підприємства та спортивні споруди міста.
     19 травня до участі в семінарі було запрошено радника з питань боротьби з корупцією Місії з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) Албену Куюмджиєву, яка презентувала доповідь на тему: "Принципи доброго врядування, як інструмент боротьби с корупцією в Європейському Союзі" (Good governance principles as tools for fighting corruption in European Union).
     Також під час перебування в Одесі представники іноземних делегації мали можливість познайомитись з роботою Інституту виноградарства та виноробства ім. Таїрова, відвідати Одеський Національний Академічний театр Опери та Балету, Одеський художній музей, ознайомитись з культурно-історичною спадщиною Одеси. Проведення другого етапу німецько-білорусько-українського семінару заплановано на ІІ півріччя цього року та пройде в м. Мінськ на базі Академії управління при Президентові Республіки Білорусь.


Фотогалерея додається.