Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

Кафедра української та іноземних мов запрошує всіх бажаючих взяти участь у читанні поезій різними мовами світу, яке відбудеться 24 травня о 13:40 у читальному залі бібліотеки.

     24 травня відзначається День слов'янської писемності та культури, а у церковному календарі - Кирила та Мефодія - апостолів, які принесли на слов'янські землі грамоту. День народження кирилиці почали відзначати і в Україні.
     Цей день символізує історичне та просвітницьке значення спадщини слов'янських просвітителів у здобутку національної культури, засвідчує повагу міжнародної спільноти до неоціненного внеску слов'ян в скарбницю світової цивілізації.
     Вшановуючи пам'ять братів-просвітителів, проповідників православ'я Кирила і Мефодія, ми звертаємось до глибинних основ української писемності, духовності - могутнього джерела сили і життєздатності української нації.
     Сьогодні імена святих Кирила та Мефодія відомі і шановані у всьому християнському світі. Заслуги цих видатних слов'янських просвітителів в історії культури важко переоцінити. Близько 1135-ти років тому Кирило і Мефодій принесли на землі слов'ян світло писемності та знань. Більшу частину свого життя ці просвітителі присвятили справі створення і розвитку слов'янської писемності, адже вони слушно вважали, що писемність є найважливішою складовою частиною культури будь-якого народу. Кирило розробив і уклав першу упорядковану слов'янську абетку на базі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов'янську звукову систему, чим поклав початок розвитку слов'янської писемності. Одночасно зі створенням абетки було розпочато роботу над перекладом з грецької на слов'янську Євангелія та Псалтиря. Кирило та Мефодій переклали зі старогрецької мови багато книг, що започаткувало слов'янську літературну мову і книжкову справу. Завдяки їм слов'яни отримали можливість слухати Божественну Літургію рідною мовою. У середньовічній Європі слов'янська мова стала третьою мовою після грецької та латинської, за допомогою якої поширювалося слово Боже.
     Починаючи з 1989 р. День слов'янської писемності та культури урочисто святкується в Києві, Москві, Новгороді та інших містах. Йому присвячуються наукові форуми, проводяться різноманітні культурні заходи. Цей день є не просто днем пам'яті святих Кирила та Мефодія, а святом єднання всіх слов'ян. У 1989 р. пам'ятний знак просвітникам Кирилу та Мефодію відкрито на території Києво-Печерської лаври, вони також увічнені у скульптурній композиції на Михайлівській площі у Києві, пам'ятник просвітителям встановлено поряд з Одеським національним університетом ім. І.І.Мечникова.