Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

   В рамках співпраці Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України (ОРІДУ) та Німецького університету адміністративних наук м. Шпайєр (ФРН) аспіранти денної форми навчання Мілена Пашкова та Світлана Савенкова в період з 2 липня по 31 серпня 2011 року мали можливість проводити індивідуальне наукове дослідження на базі німецького навчального закладу. Проведення наукового дослідження стало можливим завдяки фінансовій підтримці Німецької служби академічних обмінів (DAAD). Науковим консультантом досліджень аспірантів був професор кафедри національної та міжнародної економічної політики Німецького університету адміністративних наук м. Шпайєр (НУАН) д-р Андреас Кнорр.
   Відповідно до індивідуального плану наукового дослідження, який попередньо був узгоджений з кожним учасником, аспіранти відвідали курс лекцій д-ра Грега Баллнгера "Уряд та управління", який був присвячений питанням багаторівневої моделі адміністрування в США, ролі різних урядових організацій в процесі адміністративної діяльності, специфіки адміністрування територій, на яких проживають корінні американці, тощо. Також представники інституту зустрілися з професорами НУАН: професором Кнорром (кафедра національної та міжнародної економічної політики), професором Хіллом (кафедра державного управління та права) та професором Віртцом (кафедра інформаційно-комунікаційних технологій).
   В ході зустрічей з професором Кнорром було обговорено програму стажування, можливості організації зустрічей з співробітниками мерії м. Шпайєр, та консультацій з професорами НУАН. Професор Хілл надав консультації з питань, які стосуються можливостей ознайомитись із публікаціями в наукових журналах, підготував перелік останніх статей за напрямками тематики дисертаційного дослідження.
   Крім того завдяки сприянню професора Кнорра стала можливою участь аспірантів ОРІДУ у літній школі "Державне управління в багаторівневій системі" та важливі виїзні сесії до Європарламенту та Європейського Суду з прав людини.
   Також аспіранти зустрілися з представниками мерії м. Шпайєр: співробітниками проекту "Освіта протягом життя" п. Міхаелем Еберле, консультантом з питань моніторингу освіти, п. Міхаелою Петерс, консультантом з питань освіти та п. Монікою Кабс, віце-мером м. Шпайєр.
   Аналітичні та статистичні матеріали, практичний досвід, отримані під час перебування в Німеччині, будуть використані аспірантами при написанні дисертаційних досліджень та у подальшій науковій діяльності.Фотогалерея додається.