Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту
28 жовтня весь український народ відзначає 67 річницю визволення України від німецько-фашистських загарбників.

    28 жовтня весь український народ відзначає 67 річницю визволення України від німецько-фашистських загарбників. В цей день традиційно вшановують пам'ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.
    В ході Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму
    З січня 1943 року розпочалось визволення українських земель, силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. осіб було проведено серію блискучих наступальних операцій. Найважливішими з них були: Воронезько-Харківська, Чернігівсько-Полтавська, Корсунь- Шевченківська та Львівсько-Сандомирська. Завершила визволення України Карпатська операція. 28 жовтня 1944 року радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави.
    За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.
    В ході Великої Вітчизняної війни бойовими нагородами було відзначено близько 2,5 млн. воїнів-українців.
    Сьогодні, в День визволення України від фашистських загарбників, хочеться подякувати за подвиги наших співвітчизників, які своєю мужністю і безкорисною любов'ю до Батьківщини, усіма силами, інколи ціною власного життя, наближали день звільнення України від фашистської окупації, і побажати всьому українському народу миру, здоров'я і благополуччя.