Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

   В період з 17 по 22 жовтня 2011 року доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування ОРІДУ НАДУ при Президентові України А.С. Крупник взяв участь у тижневому тренінгу з демографічного прогнозування для інструкторів навчального курсу з економічно обґрунтованого планування розвитку територій. Тренінг проводився в м. Оттава (Канада) в рамках проекту "Розбудова спроможності до економічно обґрунтованого планування розвитку областей і міст України" (проект РЕОП), який реалізується в Україні Конференційною радою Канади (КРК) за підтримки Канадської агенції міжнародного розвитку.
   Учасниками тренінгу з української сторони були 12 представників Національної академії державного управління при Президентові України та її регіональних інститутів, відібрані на конкурсній основі керівництвом проекту в якості інструкторів навчального курсу з навчання керівників і службовців місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Їм належить виконати цілий комплекс завдань відповідно до Меморандуму, укладеного між КРК та кожним регіональним інститутом НАДУ.
   Проект РЕОП, який планується здійснити впродовж 2011-2014 років, спрямований на впровадження у поточну практику публічного управління в Україні технологій бенчмаркінгу, демографічного, економічного та фіскального прогнозування для більш обґрунтованої розробки регіональних та місцевих програм і планів соціально-економічного розвитку.
   Зокрема, згаданий тренінг був присвячений вивченню комп'ютерних моделей демографічного прогнозування, а теоретичні викладки перевірялись на прикладі конкретних регіонів України.
   Крім суто навчальної програми організатори заходу передбачили ознайомлення учасників проекту із діяльністю КРК - провідної канадської аналітичної неурядової організації з питань прогнозування та планування економічного розвитку на державному, регіональному та місцевому рівні. Також учасники мали можливість відвідати Канадський парламент, ознайомитись з містом Оттава, відвідати Музей канадської цивілізації.
   Представники канадської сторони висловили своє глибоке задоволення рівнем підготовки інструкторів, їх активністю та розумінням перспективи реалізації проекту, уважно віднеслися до усіх зауважень та пропозицій українських учасників проекту.
   Найближчим часом виконавці проекту з боку НАДУ при Президентові України мають узгодити свої підходи щодо популяризації новітніх управлінських технологій, які треба адаптувати до умов України, та пройти черговий етап вивчення можливостей аналітичного апарату програми Excel, на використанні якої базується значна частина вказаних інновацій.

Фотогалерея додається.