Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

26 листопада - День пам'яті жертв голодомору

    День пам'яті жертв голодомору - щорічний національний пам'ятний день, що припадає на четверту суботу листопада.
    Президент України, підтримавши ініціативу громадських організацій, міністерства культури і мистецтв, Державного комітету у справах релігій, Державного комітету телебачення і радіомовлення, ухвалив встановити в країні День пам'яті жертв голодомору і політичних репресій. Спочатку Указом президента України від 26 листопада 1998 року остання субота листопада оголошувалась Днем пам'яті жертв голодомору, потім Указом від 31 жовтня 2000 року цей день став іменуватися Днем пам'яті жертв голодомору і політичних репресій.
    Традиційно, в День пам'яті жертв Голодомору і політичних репресій в Україні, українці проводять всеукраїнську акцію "Запаліть свічку пам'яті жертвам Голодомору". О 16:00 у домівках запалюються свічки на згадку про тих, хто загинув під час Голодомору 1932-1933 р. в Україні. Цього дня в Україні приспускають державні прапори, о 16:00 розпочинається загальнонаціональна хвилина мовчання, яка увіходить у наші серця тихою молитвою, очищуючи наші душі.
    У читальній залі бібліотечного відділу діє книжкова виставка, присвячена цій сумній даті. Можна ознайомитись з історичними документами, спогадами очевидців, матеріалами конференції, бібліографічним покажчиком та іншими історичними матеріалами.