Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

22 січня - День Соборності та Свободи України

   День Соборності та Свободи України - знаменна історична подія, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві.
   Акт возз'єднання спирався на мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічного й територіального об'єднання, становленням політичної нації. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року. День Соборності та Свободи України - свято України, засноване 30 грудня 2011 року указом Президента України В. Ф. Януковича.
   День Соборності та Свободи України - це нагадування про те, що сила нашої держави - в єдності українських земель. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти мети - розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України. Як наголосив Президент України В. Ф. Янукович у зверненні з нагоди Дня Соборності та Свободи України, що лише наші спільні зусилля, наша відданість великій меті - побудові сильної України, є гарантією того, що соборна незалежна Україна завжди буде належати до кола розвинутих, перспективних і впливових держав світу.
   В читальній залі бібліотеки інституту 23 січня представлена виставка навчально-методичної, історико-культурної літератури, присвяченої історії національного державотворення, розвитку ідеї соборності, історії становлення та розвитку вітчизняного державного управління. Представлені на тематичній виставці матеріали рекомендуються слухачам факультетів "державне управління" та "менеджмент організацій", докторантам, аспірантам, здобувачам наукового ступеня доктора (кандидата) наук з метою опрацювання при вивченні відповідних дисциплін.