Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

27 лютого 2012 р. - 80 річниця створення Одеської області

     

   Одеська область була утворена Постановою IV позачергової сесії Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету XII скликання, яка набула чинності з 27 лютого 1932 р. Область була утворена у складі 4 міст обласного підпорядкування (Одеса, Кіровоград, Миколаїв, Херсон) та 46 районів. На сьогодні Одещина - це обласний центр м. Одеса, 26 адміністративних районів, 7 міст обласного значения. До адміністративного підпорядкування входить острів Зміїний.

   Одеська область - приморський і прикордонний регіон України, розташований на крайньому південно-заході країни, з територією 33,4 тис. кв. км. і з населенням майже 2,4 млн. чоловік. По території області проходять державні кордони України з Румунією і Молдовою. На півдні Одеська область виходить до Чорного моря. Одещина розташована на перетині найважливіших міжнародних водних шляхів. Поряд з дуже вигідним транспортно - географічним розташуванням, область має сприятливі умови, що в цілому формують високий природно-ресурсний потенціал регіону.


   Головне природне багатство області - її земельні ресурси, що представлені переважно чорноземними грунтами з високою природною родючістю. У сполученні з теплим степовим кліматом вони формують високий агропромисловий потенціал регіону. В області понад 2,5 млн. га сільськогосподарських угідь, більше 80 тис. га виноградників і садів. Тепле море, лікувальні грязі, мінеральні води, морські пляжі створюють винятково високий рекреаційний потенціал Одещини. У пониззі великих річок (Дунай, Дністер) і лиманів, на морських узбережжях і в шельфовій зоні розташовані високо цінні й унікальні природні комплекси, водно-болотні угіддя, екосистеми, що формують високий біосферний потенціал регіону, який має національне і міжнародне, глобальне значення.

   Економіка Одещини відіграє дуже помітну роль у господарському комплексі України. Визначальними особливостями економіки Одеської області є:
   - потужний морегосподарський комплекс;
   - значний економічний та промисловий потенціал;
   - багатопрофільне сільське господарство;
   - розвинена туристично - рекреаційна та курортна інфраструктура;
   - сприятливий інвестиційний клімат;
   - значний науковий та освітній потенціал;
   - багате культурне середовище;
   - багатонаціональний склад населення.


   За національним складом населення Одещина суттєво відрізняється від інших регіонів України. Тут проживають понад 100 національностей та народностей. Створена мережа освітніх та культурно-мистецких закладов з національними мовами виховання. Для задоволення культурних запитів національних меншин створені національно-культурні та фольклорно-етнографічні центри національних спільнот. Функціонують самодіяльні театри - студії, хорові, танцювальні, музичні колективи.

   За рейтингом видання "Фокус" у 2011 році Одесу визнано найкращим містом для життя. Головну роль в цьому відіграли такі показники як високий рівень ділової активності, практично повністю працевлаштоване населення, туристична привабливість. Також аналітики відмітили чисте повітря, доступне житло, високі зарплати, низьку злочинність та інші показники.

Краєвиди Одеської області