Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

   В період з 16 квітня по 04 травня 2012 року начальник відділу міжнародних зв'язків Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (ОРІДУ) А.П. Маєв брав участь у стажуванні в Міністерстві закордонних справ ФРН в м. Берлін. Учасниками стажування стали 20 українських державних службовців, що були відібрані Посольством ФРН в Україні на конкурсних засадах. Обов'язковими умовами для участі у програмі були обізнаність у питаннях зовнішньої політики, стаж роботи на державній службі не менше року та вільне володіння англійською мовою, оскільки всі заходи проводились виключно англійською.
   В рамках програми стажування, що є частиною постійної програми підготовки іноземних дипломатів, українські державні службовці мали можливість ознайомитись з роботою Міністерства закордонних справ ФРН, органів державної влади та представницьких асамблей на рівні федеральних земель, правоохоронних органів, прослухати лекції з питань міжнародних відносин, права, історії створення та розвитку Європейського Союзу, поспілкуватися з німецькими колегами.
   Серед виступаючих були як німецькі дипломати та державні службовці, так і професори навчальних закладів і представники недержавних організацій. Всі заняття проходили жваво та передбачали активну участь українських стажерів в дискусіях та обговореннях. Також програмою було передбачено майстер-класи з ораторського мистецтва та конфлікт-менеджменту, ознайомчі візити до підрозділів МЗС.
   Крім роботи в столиці Німеччини Берліні українські учасники мали можливість відвідати міста Франкфурт-на-Майні, Потсдам, Дрезден, Зіхау и Кемніц, де ознайомились з роботою органів місцевого самоврядування, промислових підприємств, банківських установ і засобів масової інформації. Зокрема для стажерів було організовано візити до Федерації футболу Німеччини, впливової газети "Франкфурте Альгемайнде" та заводу, де виробляються автомобілі "Фольксваген".
   Також під час перебування в Німеччині українським державних службовцям було запропоновано насичену культурну програму, що передбачала ознайомлення з історико-культурною спадщиною країни, різноманітні екскурсії, відвідання музеїв та експозицій.
   04 травня всім учасникам було вручено сертифікати, що засвідчують успішне виконання програми стажування.Фотогалерея додається.