Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

    День Європи - це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість.
   Насправді ж День Європи - свято з понад піввіковою історією. 9 травня 1950 року в п'яту річницю визволення Європи від фашизму міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман звернувся до народів європейських країн із закликом примиритись, об'єднатися на згарищі Другої світової війни і створити нову модель мирної співпраці держав - Європейський Союз, який би ґрунтувався на спільних інтересах і цінностях. Найголовнішими з них було проголошено мир, солідарність, демократію, верховенство права.
   Декларація Роберта Шумана стала першим кроком на довгому шляху до об'єднання Європи, заклала ідеологічні підвалини ЄС. Основна ідея загальноєвропейського Дня - кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у "Європейському домі". Оскільки День Європи - 9 травня - збігається з Днем Перемоги, в Україні урочисті заходи проводять згідно з Указом Президента від 19 квітня 2003 р. № 339 щорічно у третю суботу травня.
   Традиційно, урочиста церемонія відкриття Дня Європи проходить у Києві. На центральній вулиці м. Київ - Хрещатику облаштовується так зване "Європейське містечко" за сприяння Представництва ЄС в Україні та посольств держав-членів ЄС. Таке містечко складається з павільйонів, що представляють Україну, кожну державу-члена ЄС, Європейську Комісію та міжнародні організації. У павільйонах презентується географія, культура, історія та найбільші міста держав-членів ЄС, організовуються публічні дебати з послами та представниками української влади, проводяться вікторини з європейської тематики та мовні курси, облаштовуються "куточки національних страв" держав-членів ЄС тощо.
   До Дня Європи заплановано та проведено наступні заходи:
   - семінар на тему: "Ліберизація торговельного режиму України: Нові можливості та виклики для покращення експортного потенціалу підприємств Одеської області" (25 квітня);
   - виставку до Дня Європи в Україні;
   - віртуальну виставку Європейський Союз і Україна";
   - науково-практичну конференцію "Регіональний досвід європейської інтеграції та зовнішньоекономічної діяльності" (18 травня);
   - відеоконференцію "Україна на шляху до Європейського Союзу: звіряємо координати" (23 травня).


   Запрошуємо усіх бажаючих ознайомитись з представленими матеріалами.Фотогалерея додається.