Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

   17 травня 2012 року, в міжнародний день інформаційного суспільства, в Одесі відбувся семінар "Розумні рішення ІВМ для віртуальної інфраструктури", в роботі якого прийняли участь начальник управління інформаційно-телекомунікаційних технологій, завідувач кафедри інформаційних технологій та систем управління к.ф.-м.н., доцент Ю. Б. Пігарєв та доцент кафедри В. Г. Логвінов. Семінар пройшов під девізом фірми ІВМ "Робимо планету розумніше". Ця ідея знайшла форму трохи більше року тому. Вона полягала в тому, що ми можемо зробити планету розумніше. Сьогодні вплив цієї ідеї вже помітно відчувається по всьому світу в різних секторах і галузях, а також в нашому повсякденному житті. В рамках семінару було обговорено широке коло питань, які пов'язані з використання новітніх інформаційно-телекомунікаційних технологій у всіх сферах людської діяльності. А. Толмачєв, фахівець департаменту корпоративних систем ІВМ Україна, розповів про стратегію ІВМ "Розумна планета". Він підкреслив, що ІВМ на протязі останніх 19 років лідирує в галузі нових технологій по кількості патентів. Рекордна кількість патентів зареєстрована у 2011 році (6 180 патентів). Крім того, ІВМ зайняло друге місце у 2011 році серед світових брендів, опередив Microsoft (трете місце) та Google (четверте місце). Основна формула така:


   Більш детально А. Толмачєв зупинився на серверних рішеннях ІВМ класу IBM System x (моделі х3250М4, х3100М4) та моделях на базі сімейства процесорів Intel® Xeon® серії Е5-2600 (моделі х3650М4, х3550М4 та х3600М4). Особлива увага була приділена технологічним рішенням (Light-Path Diagnostics, ChipKill, Calibrated Vectored Cooling, Predictive Failure Analysis (PDA)) тощо.
   Сергій Костенко, фахівець департаменту корпоративних систем ІВМ Україна, присвятив свою доповідь питанням ефективного збереження даних на прикладі систем збереження даних нового покоління ІВМ (IBM Storwize V7000 з технологією IBM Easy Tier®, IBM Storwize V7000 Unified Storage, IBM SAN Volume Controller, IBM XIV Gen3).
    Ігор Круковський, фахівець з інформаційної безпеки, розповів про рішення для аудиту та захисту баз даних (IBM InfoSphere Guardium). Він підкреслив, що інсайдери та хакери причетні до самих крупних крадіжках інформації в Росії та США. Можна виділити три основні причини моніторингу: внутрішні погрози, зовнішні погрози та нормативні вимоги. Моніторинг дій над базами даних полягає у аудиті запитів до бази даних, помилок та виключень, блокуванні небажаних дій, контроль змін бази даних, пошук критичних даних тощо. IBM InfoSphere Guardium здійснює моніторинг бази даних у реальному часі. Система підтримує СУБД Oracle, IBM DB2, SQL Server,MySQL, Sybase, Teradata та Informix.

    Найбільший інтерес викликала доповідь Іващенко Олександра, представника департаменту корпоративних систем ІВМ Україна, який розповів про нове сімейство систем з інтегрованою експертизою (IBM PureSystems). Системи з інтегрованою експертизою це комбінація гнучкості традиційних систем загального призначення, еластичності хмари і простоти інтегрованих рішень. Системи з інтегрованою експертизою включають:
   - вбудовану експертизу (інтеграція досвіду експертів та автоматизація дій від інфраструктури до додатків);
   - інтеграцію у дизайні (глибока інтеграція обладнання та програмного забезпечення);
   - спрощена взаємодія (спрощення кожній стадії життєвого циклу ІТ, вбудоване управління всієї системи тощо).
   ІВМ пропонує:
   - інфраструктурне рішення (PureFlex). Експертиза: виявлення і прогнозування використання ресурсів необхідних для оптимізації інфраструктури;
   - платформне рішення (PureApplication). Експертиза: jптимальне розгортання і запуск додатків.