Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту


   29 травня 2012 р. в читальній залі інституту за участю директора ОРІДУ, доктора політичних наук Іжи Миколи Михайловича відбулась лекція професора, заслуженого працівника народної освіти України, почесного доктора НАДУ при Президентові України, почесного доктора інституту вищої освіти АПН України, завідувача кафедри філософських та соціально-політичних наук Якубовського Олексія Петровича, яка була присвячена 230-річчю від дня народження генерал-губернатора Новоросійського краю, мецената, героя Вітчизняної війни 1812 року, графа Михайла Воронцова. На лекції були присутні слухачі, студенти, викладачі та працівники інституту.
   Ім'я ясновельможного князя, генерал-фельдмаршала Михайла Семеновича Воронцова по праву займає одне з найбільш почесних місць в історії Одеси і нашого південного краю. Не випадково його більш ніж тридцятирічне перебування на посту Новоросійського генерал-губернатора нерідко називають "золотим століттям" Одеси. Під час його перебування на посту генерал-губерантора Новоросійського краю Одеса стала третім містом імперії за кількістю жителів, але по свободі і зручності життя, як свідчили багато сучасників, кращим містом країни, включаючи обидві столиці. Генерал-губернатор сприяв розвитку сільського господарства, торгівлі, промисловості, просвітництва та культури. Благоустрій вулиць, порту і маяка, створення першокласного за європейськими стандартами архітектурного ансамблю центру міста, відкриття гімназій, шкіл, інституту Східних мов, першого відкритого музею і другої в Росії публічної бібліотеки та багато інших діянь були пов'язані з вражаючою енергією та різнобічністю діяльності ясновельможного князя, його розуму, таланту і освіченості.
   Запрошуємо ознайомитись в читальній залі з виставкою, яка присвячена 230-річчю від дня народження графа Михайла Воронцова.Фотогалерея додається.