Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

23 серпня - День Державного Прапора України


   Одним з найважливіших елементів процесу становлення державності будь-якої країни є національна символіка. Кожний народ, маючи свою історію, має і свої історичні святині - герб, прапор, гімн.
   Державний Прапор України - прапор із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3. Державний Прапор України є втіленням національної єдності, честі, гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення українського народу.
   24 серпня 1991 відбулося проголошення Акта про незалежність України і над будинком Верховної Ради України піднявся синьо-жовтий прапор.
   У серпні 2004 року Президент України підписав Указ про встановлення Дня Державного Прапора України, який відзначається щорічно 23 серпня. Значення синього та жовтого кольорів на прапорі традиційно трактують як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану - символу мирної праці і достатку.
   Особливого значення набуває використання державного прапора під час проведення протокольних заходів, оскільки з ним, передусім, асоціюється держава. У міжнародній практиці склалася особлива система правил використання державного прапора, так званий, "етикет прапора". Порядок його розміщення має вимоги залежно від місця, де він встановлюється. Існує звичай вивішувати прапор у світлу частину доби - зі сходу до заходу сонця. У таких місцях, як резиденція Глави держави, будинок Уряду, будинок парламенту, приміщення органів державної влади та місцевого самоврядування прапор може бути встановлений постійно, за умови його освітлення в нічний час.
   Запрошуємо ознайомитись у читальній залі інституту з виставкою, присвяченою Дню Державного Прапора України.