Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту


   З 6 по 10 березня 2013 року провідний спеціаліст відділу міжнародних зв'язків Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України Валентина Залепанчук взяла участь у Школі європейських студій в Україні ("EU Study Days in Ukraine"), організованої Представництвом Європейського Союзу в Україні у співпраці з Українським освітнім центром реформ.
   Сорок учасників першого п'ятиденного етапу навчання мали нагоду прослухати лекції від провідних фахівців у сфері відносин Україна-ЄС, серед яких були голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні Золтан Салаі, радник з питань ЗМІ Представництва ЄС Вікторія Давидова, заступник генерального директора центру Разумкова Валерій Чалий, керівник сектору освіти, науки і технологій та інформаційного суспільства Представництва ЄС в Україні Віра Рибак, керівник торгово-економічного відділу Представництва ЄС в Україні Ніколас Бердж.
   Зокрема, про найважливіші аспекти відносин України та ЄС розповідали Ендрю Вілсон, старший науковий співробітник Європейської ради із зовнішніх відносин (Лондон), Кристіан Егенхофер, експерт Центру дослідження європейської політики та професор Коледжу Європи (Брюссель), Андрій Веселовський, Представник України в ЄС (2008-2010 рр.), Михайло Гончар, директор енергетичних програм Центру "Номос", Валерій Чалий, заступник генерального директора Центру Разумкова, Олександр Сушко, науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, Тамара Марценюк, доцент Києво-Могилянської академії та експерт з гендерних питань.
   Метою проведення заходу було поглиблення знань та надання більш об'єктивної інформації українським студентам та випускникам університетів про ЄС та його стосунки з Україною. Школа також дала можливість її учасникам поспілкуватися з посадовцями Представництва Європейського Союзу і депутатами Європейського Парламенту. В рамках роботи Школи було проведено ряд презентацій щодо стажування та навчання у Франції, Великобританії та Німеччині. Зокрема, представник DAAD Флоріан Кюхлер повідомив про стипендії DAAD, умови участі в міжнародних програмах DAAD та можливості продовжити навчання за магістерськими програмами в університетах Німеччини.
   Крім того, плідна робота Школа сприяла створенню мережі молодих людей в Україні, що зможуть обмінюватимуться досвідом та втілювати спільні ініціативи в майбутньому.


Фотогалерея додається.