Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту


   20 травня 2013 року в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбувся "круглий стіл" "Місцеве самоврядування в Україні: проблеми та перспективи" за участю представників органів влади.
   У роботі "круглого столу" взяли участь: Гончаренко О.О., заступник голови Одеської обласної ради, представник України в Палаті регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, член Комітету з питань управління Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи; Орлова А.І., заступник начальника управління внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Одеської обласної державної адміністрації; Пьянкова І.Г., начальник департаменту внутрішньої політики Одеської міської ради; провідні науковці Інституту; науково-педагогічні працівники, докторанти, аспіранти ОРІДУ НАДУ при Президентові України.
   Модератори "круглого столу": Крупник А.С., к.політ.н., доцент, доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування ОРІДУ НАДУ при Президентові України, директор Одеського громадського інституту суспільних технологій, експерт комісії з питань адміністративно-територіального устрою і місцевого самоврядування Конституційної асамблеї; Саханенко С.Є., д.держ.упр., професор, професор кафедри державного управління і місцевого самоврядування ОРІДУ НАДУ при Президентові України; Молодожен Ю.Б., д.держ.упр, доцент, професор кафедри державного управління і місцевого самоврядування ОРІДУ НАДУ при Президентові України, виконавчий секретар ради Одеської обласної ради з питань взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, координатор політичного діалогу від Асоціації міст України. У вітальному слові до учасників "круглого столу" заступник директора з наукової роботи С.А. Попов висловив впевненість, що обговорення позицій і думок щодо Концепції реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади, визначення оптимальних і ефективних шляхів його здійснення у колі практиків, науковців, аналітиків, експертів і дає можливість сформувати єдину державницьку позицію щодо вирішення цієї проблеми.
   Під час роботи "круглого столу" особливу увагу було приділено питанням, що обумовлюють необхідність модернізації інституту місцевого самоврядування та сильні та слабкі сторони Концепції муніципальної реформи. Доповідачі акцентували увагу на необхідності створення цілісної стратегії реформування місцевого самоврядування, яка б була спрямована на впровадження пріоритетів щодо децентралізації публічної влади, розвитку місцевої та регіональної демократії, міжмуніципального співробітництва, а також реалізації в Україні Європейської Стратегії інновацій та доброго врядування на місцевому рівні. В ході дискусії було окреслено основні завдання зазначеної реформи та шляхи успішної її реалізації.
   Результатом роботи "круглого столу" стала резолюція, в якій зазначено пропозиції та зауваження до запропонованої до розгляду Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, також було окреслено шляхи подальшої співпрації науковців інституту з представниками органів влади Півдня України.Фотогалерея додається.