Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту


    24 травня - День слов'янської писемності і культури
Щороку 24 травня у всіх слов`янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія - творців слов`янської писемності. Заслуги цих великих слов'янських просвітителів в історії культури важко переоцінити. Більшу частину свого життя вони присвятили справі створення і розвитку слов'янської писемності, адже вважали, що писемність є найважливішою складовою частиною культури будь-якого народу.
   Кирило та Мефодій переклали зі старогрецької мови багато книг, що започаткувало слов'янську літературну мову і книжкову справу. Завдяки їм слов'яни отримали можливість слухати Божественну Літургію рідною мовою. У середньовічній Європі слов'янська мова стала третьою мовою після грецької та латинської, за допомогою якої поширювалося слово Боже.
   В Україні День слов'янської писемності і культури встановлено відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004 і відзначається щорічно саме 24 травня. Це свято нагадує нам про наше духовне коріння, наповнює особливими почуттями до рідної мови, яка по праву вважається однією з найбагатших і найкрасивіших мов планети. Цей день символізує історичне та просвітницьке значення спадщини слов'янських первоучителів у здобутку національної культури, засвідчує повагу міжнародної спільноти до неоціненного внеску слов'ян в скарбницю світової цивілізації. Вшановуючи пам'ять братів-просвітителів, проповідників православ'я Кирила і Мефодія, ми звертаємось до глибинних основ української писемності, духовності - могутнього джерела сили і життєздатності української нації.