Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту


   З 1 по 7 вересня у ряді польских міст проходили щорічні Форуми. Зокрема, це УІ Інвестиційний форум (1-3 вересня, м.Тарнув), ХХІІІ Економічний форум , Форум регіонів (3-5 вересня,м. Криниця Здруй), Карпатський Форум (6-7 вересня, м.Жешув). У роботі усіх цих форумів прийняв участь доцент кафедри інформаційних технологій та систем управління ОРІДУ НАДУ Логвінов В.Г.

   Окрім Інвестиційного форуму у Тарнові, з 3 по 5 вересня 2013 року в невеликому курортному місті Криниця-Здруй, розташованому в Малопольському воєводстві на півдні Польщі, пройшов ХХІІІ
   Економічний форум, що став майданчиком для зустрічі найбільш значних фігур світу політики, науки і бізнесу країн Центральної та Східної Європи. Програмою ХХІІІ Форуму було передбачено 4 пленарні сесії та майже 160 семінарів з економічних, енергетичних, політичних, суспільних питань. Всього у дискусіях взяло участь близько 3 тисяч гостей світу політики, науки та бізнесу з 50 країн Європи, Азії та США.
   Традиційно в роботі форуму бере участь велика кількість учасників з України. Цього року учасниками різноманітних дискусій форуму стали понад 100 представників з України - це делегації Дніпропетровської та Вінницької областей, група представників органів місцевого самоврядування з різних областей України, у тому числі і з Одеської.
   У складі української групи представників органів місцевого самоврядування В.Г.Логвінов взяв участь у інавгураційній сесії ХХІІІ Міжнародного економічного форуму "Перспективи нового світового порядку", яку проводили віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул, прем'єр-міністри Польщі Дональд Туск, Словаччини Роберт Фіцо і Латвії Валдіс Домбровскіс, а також віце-прем'єр-міністр, міністр фінансів Таїланду Кіттіратт На-Ра-Нонг.
   Зокрема, Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул під час зустрічей із європейськими політиками запевнив усіх, що Україна не зійде із європейського шляху. За його словами, підписання Угоди про асоціацію з ЄС і про зону вільної торгівлі - це стратегічне завдання України у 2013 році, адже завдяки асоціації з Євросоюзом уже у близькій перспективі можна сподіватися на збільшення торговельних оборотів України на 2-3 %, що, своєю чергою, спричинить зростання валового внутрішнього продукту на 1 %. Він також наголосив, що незалежною у повному значенні цього слова Україна стане тоді, коли їй вдасться диверсифікувати постачання енергоносіїв. "Зближення України з ЄС - це українська національна ідея. То ж, якщо в Україні відбудеться референдум щодо євроінтеграції, то можна сподіватися на 60-80-відсоткову підтримку курсу на зближення з ЄС", - запевнив О.Вілкул.
   Дуже приємною, цікавою і змістовною стала зустріч з Віце-прем'єр-міністром України Олександром Вілкулом на прес-конференції, яку він провів під час Форуму і на яку були запрошені українські учасники Форуму. В ході її проведення Віце-прем'єр-міністр України давав відповіді на запитання присутніх та розповів про перспективи підписання Угоди про Асоціацію, про розвиток місцевого самоврядування в Україні. Після офіційного закінчення прес-конференції Олександр Вілкул спілкувався з співвітчизниками, фотографувався. Слід відзначити, що у рамках форуму було проведено кілька дискусій з українського питання: "Україна XXI століття - між Європою і Євразією?", "Євромодернізація України - реальність і сподівання", "Україна: демократія і бізнес", "Реформа місцевого самоврядування в Україні".
   Крім цих дискусій В.Г.Логвінов взяв участь у роботі панельної дискусії "Інтеграція громадян та адміністрації шляхом електронних послуг" на якій серед решти питань також обговорювалися проблеми трансформації державного управління в умовах розвитку інформаційного суспільства. Під час даної зустрічі була підтримана організаторами дискусії пропозиція Логвінова В.Г. стосовно проведення Східно-європейського форуму з питань, що пов'язані з електронізацією управління в органах влади країн Східного партнерства та запропоновано йому внести відповідні пропозиції щодо організації такого форуму. В.Г.Логвінов також брав участь у роботі дискусійних семінарів "Майбутнє комунікації та виклики нової економіки", "Поляк 3.0 - чи готові ми до життя в цифровій дійсності", "Трансфер технологій для малих і середніх підприємств", "ЗМІ в новому цифровому світі", "Малі міста-магніт для інвесторів", "Інтернет-сектор стійкий на кризи - інвестиційний потенціал нового сектору економіки", "Науково-дослідні та конструкторські роботи - золота жила чи проблема?", "Транскордонне співробітництво органів місцевого самоврядування".
   Він відвідав також секцію "Уряд - органи місцевого самоврядування - у пошуках нового порядку", де велась мова про перспективи розвитку місцевого самоврядування Польщі. Інші члени делегації брали участь в різних секціях відповідно до своїх інтересів.
   Віддаленість Криниці від основних шляхів сполучення та зосередження місця проведення на просторі близько одного квадратного кілометра в межах одного бульвару мало свої сильні сторони, оскільки учасники форуму не мали можливості залишити його відразу після закінчення тих дискусій, які їх цікавили.
   В останні роки в роботі форуму брали участь президенти і прем'єри всіх країн регіону, а також високопоставлені західні політики, наприклад, Голова Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозо. У Криниці також проходили важливі міністерські і двосторонні зустрічі, зокрема, зустріч міністрів юстиції країн Вишеградської групи, зустріч міністрів економіки країн Східного партнерства. Зростає інтерес до форуму з боку найбільш важливих представників європейських фінансових інститутів, менеджерів великих концернів, а також середніх і малих підприємців. Бізнесмени цінують Криницька форум за можливість встановлення нових галузевих контактів, а також вільної дискусії про найбільш важливі проблеми і адміністративних перешкодах з представниками політики та регулятивних органів.
   В перервах між дискусіями В.Г.Логвінов обмінявся думками з російськими, німецькими, іспанськими, польськими учасниками стосовно можливих шляхів розвитку співробітництва у сфері підготовки управлінців, створення спільних майданчиків для обміну досвідом, участі в міжнародних проектах тощо. Результатом такого обміну думками стали домовленості щодо розроблення зустрічних конкретних пропозицій співпраці в окреслених напрямах.Фотогалерея додається.