Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту


   У період з 14 по 19 жовтня 2013 року в Одесі вже вкотре проводиться Тиждень європейської демократії.
   На запрошення керівництва Одеської міської ради участь у цих заходах вже традиційно взяли участь представники кафедри державного управління і місцевого самоврядування ОРІДУ НАДУ при Президентові України.
   17 жовтня ц.р. доцент кафедри А.С. Крупник зустрівся із активістами органу самоорганізації "Черьомушки" в їхньому робочому приміщенні, розташованому на вулиці Варненській, 5. Цей орган охоплює своєю діяльністю територію міста, на який проживає 23 тисячі мешканців. Вже більше 20 років цей орган самоорганізації очолює Ніна Іванівна Рибак - "кадровий офіцер" громадського руху. Не зважаючи на негоду, на цій зустрічі зібралося більше 20 учасників. Спілкування пройшло бурно і зацікавлено з обох боків.
   Учасників зустрічі цікавило чимало питань: які перспективи перетворення України в європейську державу; як зробити, аби людей почула влада; що можуть органи самоорганізації населення в нинішніх умовах тощо.
   А.Крупник, відповівши на запитання, розповів про свою діяльність по розвитку самоорганізації населення та налагодженню владно-громадських стосунків - як викладач в системі НАДУ, як голова Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення та як член Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України.
   19 жовтня відбулася зустріч А.С. Крупника з активістами віддаленого селища Шевченко, розташованого у Суворовському районі міста Одеси. На цій зустрічі було більше 30 учасників - і членів селищного комітету, і просто активістів, які намагаються разом із колегами зробити життя у своєму селищі краще.
   Чималий практичний інтерес викликала в учасників зустрічі розповідь про цікавий досвід співучасті місцевої влади і мешканців у вирішенні першочергових проблем мешканців приватного сектору у місті Вінниці та досвід створення громадськістю суцільної системи професійного громадського контролю за функціонуванням життєзабезпечуючих служб у місті Димитрові Донецької області.
   Чимало запитань виникло у присутніх стосовно можливості самостійно розпоряджатися частиною видатків на благоустрій таких територій, як селище Шевченко. Бурхливі емоції викликали питання співпраці із депутатами. З великою увагою були розглянуті питання налагодження співпраці ОСНів з соціальними службами міста і районним терцентром у виявленні нужденних та спільноій організації належного піклування про них.
   Зустріч виявилася тривалою, але усім було цікаво - адже реальна демократія починається там, де люди усвідомлюють не тільки свої права, а й свої обов'язки. Саме такими зацікавленими є активісти селища Шевченко на чолі із своїм лідером Тетяною Іванівною Нетід.Фотогалерея додається.