Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту


   В рамках проекту з підвищення обізнаності населення з енергоефективності (АRCEE) слухачі факультету державного управління прийняли активну участь у обговоренні сучасного стану енергозбереження в Україні та можливих моделей розвитку ситуації із забезпечення енергією у майбутньому.
   Представники громадської організації "Мама-86-Одеса" розповіли в цілому про роль енергії в житті суспільства та кожної окремої людини, а також ознайомили слухачів з інформацією про шляхи енергозбереження як на побутовому рівні, так і на рівні населених пунктів та країни. В ході розмови було обговорено можливі моделі майбутнього енергозабезпечення:
   Модель A з достатньою енергією:
   - Процвітаюча важка індустрія;
   - Сучасні будинки з високим рівнем енергоспоживання;
   - Багатократно збільшена кількість машин;
   - CO2 багатократно підвищилось;
   Та Модель з браком енергії:
   - Зелена економіка;
   - Енергозберігаючі будинки;
   - Велосипеди та громадський транспорт;
   - Технології енергозбереження.
   Також представники громадської організації "Мама-86-Одеса" розповіли слухачам про початок будівництва сучасних прогресивних "Пасивних будинків" та міст з "Нульовим використанням енергії" або "Плюс Енергія будівель".
   На прикладі європейського досвіду також було продемонстровано слухачам можливість підвищення енергозбереження в багатоповерхових будинках шляхом проведення термомодернізації будинків.
   Звичайно, обговорювались і українські перспективи у цьому напрямку роботи. Адже у Україні працює Державна цільова економічна програма енергоефективності, яка підтримує реалізацію заходів з підвищення енергоефективності житлового фонду. Також на зустрічі мова йшла про проект Закону України "Про енергетичну ефективність житлових та громадських будівель" (реєстр.№ 0856), який вже адаптований до європейських норм і показників.
   Не менш цікавою і активно обговорюваною була тема про ринок енергоефективних матеріалів в Україні, які доцільно використовувати для реконструкції або термомоернізації як багатоповерхівок та і приватних будинків.Фотогалерея додається.