Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту


   23 листопада - День пам'яті жертв голодоморів
   Голодна смерть, напевно, найстрашніша.
   Вона повільна, довга і тяжка,
   Жахлива і пекельна, найлютіша,
   Бо зводить з розуму й така тривка…
   24 листопада у різних країнах світу лунатимуть дзвони і звучатимуть молитви у пам'ять жертв Голоду 1930-х років в Україні. Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться однією з найстрашніших сторонок нашого минулого.
   Ця трагедія сприймається суспільством передусім на емоційному рівні, але поступово відбувається його осмислення, виявлення причин і наслідків. Як історичне явище, воно займає особливе місце в пам'яті нашого народу.
   Президент України Віктор Янукович закликає належно вшанувати пам'ять жертв голодоморів. Глава держави підписав Указ про відзначення 80-тих роковин Голодомору 1932-1933 років, який визначає 23 листопада Днем жалоби. Традиційно, в День пам'яті жертв Голодомору і політичних репресій в Україні, українці проводять всеукраїнську акцію "Запаліть свічку пам'яті жертвам Голодомору". О 16:00 у домівках запалюються свічки на згадку про тих, хто загинув під час Голодомору 1932-1933 р. в Україні.
   У читальній залі бібліотечного відділу діє книжкова виставка, яка присвячена цій сумній даті. Запрошуємо ознайомитись з історичними документами, матеріалами конференції, спогадами очевидців, бібліографічним покажчиком та іншими історичними матеріалами.Фотогалерея додається.