Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту


   5-6 грудня 2013 року відбувся семінар "Соціальний діалог в Україні", організований у рамках проекту TAIEX Європейською комісією спільно з Національною академією державного управління при Президентові України та Національною тристоронньою соціально-економічною радою.
   У заході, що проходив в НАДУ при Президентові України, взяли участь заступник Міністра соціальної політики України В'ячеслав Коломієць, президент Національної академії державного управління при Президентові України Юрій Ковбасюк, перший віце-президент Національної академії Костянтин Ващенко, заступник Співголови Національної ради від профспілкової сторони, заступник голови Федерації профспілок України Григорій Осовий, заступник Співголови Національної ради від сторони роботодавців Олексій Мірошниченко, представники профспілок Ірландії - Віліам Келлі, Голова департаменту індустріальних відносин/соціального діалогу Міністерства робочих місць, підприємств та інновацій, Італії - Роберто Педерсіні, професор Університету Мілану та Чінзіа дель Ріо, Словенії - Метка Роксандріч, колишній виконавчий директор Президії Вільних Профспілок, колишній член Європейського Економічного і Соціального Комітету, Інеса Стьопіна - заступник генерального директора, радник з міжнародних та європейських справ, Конфедерація роботодавців Латвії, провідні вітчизняні та зарубіжні науковці у сфері державного управління. Від Одеського регіонального інституту державного управління участь у семінарі взяли представники кафедри державного управління і місцевого самоврядування - завідувач Приходченко Л.Л., доцент Крупник А.С. та аспірант О.Митрофанов.
   Метою заходу було обговорення поточного стану та проблемних аспектів ведення соціального діалогу, напрацювання плану дій для підвищення ефективності соціального діалогу в Україні, формування рекомендацій для сторін соціального діалогу щодо подальшого розвитку соціального діалогу та механізмів залучення представників громадянського суспільства до пошуку шляхів вирішення проблем соціально-економічного розвитку України.
   У рамках семінару відбулись сесійні засідання "Соціальний діалог в Україні та країнах ЄС", "Міжнародний досвід ведення соціального діалогу", "Соціальна відповідальність бізнесу", під час яких було обговорено сучасний стан, проблемні аспекти та перспективи ведення соціального діалогу в Україні та країнах ЄС, роль соціального діалогу у державному управлінні, питання підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування у цій сфері і вироблення плану дій щодо забезпечення ефективності соціального діалогу в Україні.
   Про сучасні напрацювання у сфері соціального діалогу в країнах Європейського Союзу учасників семінару поінформували іноземні експерти. Минуле і сьогодення ірландської моделі соціального діалогу представив Віліам Келлі. Роберто Педерсіні презентував досвід Греції, Португалії, Іспанії та Румунії у напрямі децентрації колективних угод з національного рівня до рівня підприємств, колективні системні угоди 2009-2011 років. Роберто Педерсіні зазначив, що кожна країна має свою власну модель ведення соціального діалогу, яку неможливо експортувати як кодифіковану модель. Також учасники семінару ознайомились із досвідом ведення соціального діалогу профспілковими організаціями на прикладі Словенії та Італії.
   Окремим блоком на семінарі було представлено питання соціальної відповідальності бізнесу з позиції роботодавців, Федерації металургів України, Конфедерації роботодавців Латвії. Учасники обговорили гуманітарний аспект корпоративної соціальної відповідальності бізнесу на прикладі гірничо-металургійного комплексу України; структуру, роль, перспективи соціального діалогу, а також роль корпоративної та соціальної відповідальності бізнесу в Латвії.
   Працюючи у групах по секціях під керівництвом модераторів, учасники семінару обговорили поточний стан, проблемні аспекти та потенційні виклики веденню соціального діалогу, на підставі чого кожна з груп напрацювала та представила власний план дій для підвищення ефективності соціального діалогу в Україні.
   Крім того, 6 грудня було проведено семінар "Підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування у сфері соціального діалогу" під головуванням президента Національної академії державного управління при Президентові України Юрій Ковбасюка.