Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту


   22 вересня 2014 року проведено виїзний семінар-практикум в Балтському районі Одеської області з питань взаємодії органів місцевого самоврядування Балтського району з районним військовим комісаріатом, військовими частинами Збройних Сил України, підрозділами Державної прикордонної служби України та формуваннями з охорони громадського порядку і державного кордону.
   В рамках семінару за професійною програмою, який проводиться в період з 15 по 26 вересня 2014 року, з метою практичного спрямування процесу підвищення кваліфікації 22 вересня 2014 року було проведено виїзний семінар-практикум в Балтському районі Одеської області з питань взаємодії органів місцевого самоврядування Балтського району з районним військовим комісаріатом, військовими частинами Збройних Сил України, підрозділами Державної прикордонної служби України та формуваннями з охорони громадського порядку і державного кордону. У виїзному семінарі-практикумі взяли участь державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування та особи з кадрового резерву на ці посади, які працюють в органах публічної влади Вінницької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей. Модератором виїзного семінару-практикуму був заступник директора - начальник Управління ПКК ОРІДУ НАДУ при Президентові України, кандидат наук з державного управління, доцент - Давтян С.Г. На початку виїзного семінару-практикуму учасники семінару переглянули підготовлений Балтською телерадіокомпанією "Примор'я" спільно з Балтською районною радою відеоряд про співпрацю органів публічної влади Балтського району з громадськими організаціями, керівниками військових підрозділів та Балтським районним військовим комісаріатом з питань проведення мобілізації в Балтському районі та про матеріальну допомогу і моральну підтримку військовослужбовцям Збройних Сил України та їх родинам. Учасники виїзного семінару-практикуму вшанували пам'ять про загиблих під час військових подій на сході України в ході антитерористичної операції (АТО).
   Під час обговорення питання про взаємодію органів місцевого самоврядування Балтського району з районним військовим комісаріатом, військовими частинами Збройних сил України та підрозділами Державної прикордонної служби України виступили з інформаціями голова Балтської районної ради - Сорока В.П., Балтський військовий комісар, підполковник - Гольцов С.В., Балтський міський голова - Мазур С.С., командир військової частини А 1559, підполковник - Майструк П.Г., начальник відділу прикордонної служби "Тимково", старший лейтенант - Давибіда М.В.
   Слухачів семінару було поінформовано про набутий досвід з безперебійного постачання мобілізаційних ресурсів і техніки до лав Збройних Сил України та інших військових формувань, передачу на місця бойових дій в Україні (АТО) придбаних за кошти членів територіальних громад бронежилетів, військової форми, шоломів, засобів побутового вжитку, індивідуальних медичних аптечок під стандарт НАТО, продуктів тощо. Не залишилися без уваги органів публічної влади району родини, з яких було призвано рідних до лав Збройних Сил України.
   Обжильський сільський голова Балтського району Форостяний Д.А. та голова Балтського районного формування з охорони громадського порядку та державного контролю "Громадський патруль" Лукаш В.В. поділилися із присутніми досвідом роботи щодо виконання вимог Закону України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону".
   Про взаємодію органів місцевого самоврядування Балтського району з підприємницькими структурами з метою матеріально-технічного забезпечення Збройних Сил України інформували: депутат Балтської районної ради, керівник компанії "ZAREN" - Лазаренко М.Д., керівник ТОВ "Саражинка" Балтського району Одеської області - Покотило С.В. Під час проведення виїзного семінару практикуму керівник компанії "ZAREN" - Лазаренко М.Д. презентував до уваги присутніх вироби, які виготовляють на швейному виробництві компанії, а саме: військову форму для різних сезонів та верхній жіночий одяг. Лазаренко М.Д. запевнив присутніх про готовність компанії "ZAREN" виготовляти військову форму та бронежилети для потреб Збройних Сил України у великій кількості. Одним із меценатів, які допомагають жителям Балтського району, що були призвані до Збройних Сил України та беруть участь в бойових діях зони АТО є керівник ТОВ "Саражинка" Балтського району Одеської області Покотило С.В., який у складі делегації від Балтського району неодноразово відвідував військові частини на сході України та військові шпиталі з матеріальною допомогою для бійців.
   Балтський міський голова Мазур С.С. поінформував про те, що відповідно до п.7 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" особам, які перебувають на державній, або іншій публічній службі дозволено здійснювати публічний збір благодійних пожертв для забезпечення боєздатності Збройних Сил України. Активну участь у роботі по збору коштів від мешканців міста беруть депутати та посадові особи виконавчих органів Балтської міської ради. Скриньки для збору благодійних пожертв розташовано в місцях масового находження людей. Отримавши таку інформацію, слухачі семінару не залишились осторонь від цієї важливої справи та зробили грошові внески для підтримки військовослужбовців.
Велику роботу з патріотичного виховання школярів та молоді Балтського району проводить Балтський історико-краєзнавчий музей та Балтське педагогічне училище. В рамках виїзного семінару-практикуму слухачі семінару відвідали Балтський історико-краєзнавчий музей де відбулася зустріч з директором, Заслуженим вчителем України Ткачом П.О., який розповів про історію та розвиток Балтської землі та провів демонстрацію відповідних експонатів. Директор поділився досвідом проведення роз'яснювальної роботи серед школярів та жителів району щодо виховання патріотизму та любові до рідної землі. Під час відвідування Балтського педагогічного училища слухачам було роздано буклети з інформацією про здобутки педагогічного колективу та діяльність студентів навчального закладу в урочний та позаурочний час. Викладачі навчального закладу постійно проводять виховні заходи зі студентами з метою прищеплення почуття українського патріотизму і поваги до Конституції України та державних символів України.
   Також було організовано відвідування Свято-Успенського кафедрального Собору, під час якого настоятель - отець Олександр розповів присутнім про історію храму та виховну роботу, що проводиться з молоддю з питань патріотичного ставлення до історії рідного краю та до виконання військового обов'язку громадян України під час військових дій в зоні АТО.
   Слухачі виразили вдячність всім причетним до організації та проведення виїзного семінару-практикуму за високий професійний рівень проведення заходу та висловили впевненість у тому, що отримана інформація про досвід взаємодії між органами публічної влади Балтського району з громадськими організаціями і військовими підрозділами буде використана слухачами під час виконання ними своїх посадових обов'язків в органах публічної влади Вінницької, Миколаївської, Одеської і Херсонської областей.

Фотогалерея додається.