Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту


   11 - 14 листопада 2014 р. Крупник А.С., доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування, став учасником перших зборів Української частини Платформи громадянського суспільства, які відбулися у м. Києві. На зазначених зборах розглядалися пропозиції щодо механізмів взаємодії з новообраним парламентом, Кабінетом Міністрів, іншими громадськими об'єднаннями, а також стороною ЄС-ЄЕСК.
За результатами Установчих зборів Української частини ПГС Україна-ЄС строком на 1 рік обрано координаторів 15-ти робочих груп та їхніх замісників, напрямки роботи яких збігаються з ключовими змістовними напрямками Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Будь-яка організація-учасник установчого процесу мала можливість брати участь у роботі від 1 до 5 робочих груп. У кожній групі було номіновано кандидатури на координатора групи. Було визначено, що саме координатори груп у кількості 15 осіб увійдуть до української частини ПГС. Крупник А.С., голова асоціації МГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», був обраний координатором Робочої групи № 2 «Демократичні реформи, верховенство права».
Згідно тексту Угоди ПГС Україна-ЄС «складається з представників громадянського суспільства України, з однієї сторони, і членів Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК), з іншої сторони, як форум для проведення ними засідань та обміну думками». ПГС повинна бути поінформованою про рішення та рекомендації Ради асоціації (двостороннього урядового органу Асоціації) та може надавати власні рекомендації, які мають розглядатися офіційними органами України та ЄС.
Процес створення Української частини ПГС був прозорим, публічним, інклюзивним і відкритим. Понад 200 громадських об'єднань були залучені до процесу започаткування ПГС, з них 165 взяли участь безпосередньо в Установчих зборах.
З боку Євросоюзу інститутом, відповідальним за створення ПГС, виступає Європейський економічний та соціальний комітет (ЄЕСК).Фотогалерея додається.