Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту


   День Соборності України - знаменна історична подія, яка відзначається щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві.
Ідея соборності бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві,а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, ПилипОрлик. У ХVIIІ - початку ХХ ст.цяідеязнайшласвоєвідображення у працяхкращихвітчизнянихмислителів, оскільки для боротьби за своїнаціональніінтересибулавкрайважливоютериторіальнаєдністьУкраїни.
Акт Злуки став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням їх самоідентифікації, становлення політичної нації тареальним кроком до об'єднання українських земель, який вплинув на подальші національно-політичні процеси в Україні.22 січня 1919 року залишиться у пам’яті поколінь як день, який вперше підтвердив і скріпив всенародне прагнення бачити Україну єдиною тасформувавпідґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України, утвердження національної ідеї.
Указом Президента України П.О. Порошенка від 13.11.2014 №1209/2011 встановлено щорічно відзначати 22 січня День Соборності України.Сьогодні ми віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо пам’ятати, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України.
Вітаємо зі святом та запрошуємо ознайомитись в читальній залі бібліотеки інституту з виставкою літератури, присвяченої історії національного державотворення, розвитку ідеї соборності, становлення та розвитку вітчизняного державного управління.