Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

        22-24 жовтня 2009 року відбувся візит до ОРІДУ представників Коледжу державного управління ім. Станіслава Сташица в м. Бялісток (WSAP) та Підляшського центру Фонду Розвитку Місцевої Демократії (Республіка Польща) в рамках спільного проекту "Відкритість в системі місцевого самоврядування Польщі" Програми Польська Допомога 2009 за фінансовою підтримкою Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща. До складу польської делегації увійшли: експерт з питань співробітництва країн Центральної та Східної Європи Центру Європейських Фондів та Міжнародних відносин WSAP, координатор проекту А. Вавженюк; зав. каф. місцевого самоврядування д-р П. Сітнєвський; асистент, викладач кафедри теорії держави та наук з державного управління П. Бялас, а також, заступник директора Підляшського Центру Фонду Розвитку Місцевої Демократії М. Сємєнюк.
       Представники польської делегації зустрілися з першим заступником директора, проф. А.Г. Ахламовим. Під час зустрічі були обговорені питання подальшої співпраці вузів-партнерів, а також можливості публікацій у фахових збірниках ОРІДУ та WSAP.
       Цей візит було організовано з метою реалізації другого кроку проекту - проведення на базі ОРІДУ відкритої спільної конференції ОРІДУ та WSAP "Прозорість місцевого самоврядування в різних країнах Європи". Конференцію було проведено 23 жовтня 2009 року в аудиторії 315. Цільова аудиторія - слухачі першого та другого курсів факультету державного управління, аспіранти Інституту - загалом 95 осіб.
       В ході роботи відкритої конференції учасники заходу прослухали серію лекцій польських та українських викладачів, які були присвячені актуальним питанням реалізації принципів відкритості і прозорості функціонування органів місцевого самоврядування в різних країнах Європи, в Польщі та Україні, зокрема:(WSAP) П. Сітнєвський, "Доступ до суспільної інформації - Польський досвід в Європейській перспективі", П. Бялас, "Відкритість функціонування польської Гміни на прикладі муніципалітету Лапи Підляшського Воєводства"; (ОРІДУ) А.С. Крупник, "Як зробити владу відкритою та прозорою", Н.В. Піроженко, "Розвиток партнерства органів місцевого самоврядування та організацій ІІІ сектору в контексті Євроінтеграції", М.Г. Свірін, "Реалізація принципу відкритості влади в Україні та Європейські перспективи".
       Також, в рамках конференції слухачі другого курсу факультету державного управління, які брали участь у програмі стажування в Республіці Польща на початку вересня 2009 року, підготували презентаційні матеріали за результатами цієї програми візитів.
       Загалом, відкрита спільна конференція ОРІДУ та WSAP "Прозорість місцевого самоврядування в різних країнах Європи", а також програма візиту польських представників були підготовлені та проведені на високому організаційному рівні. Лекційні матеріали, представлені українськими та польськими викладачами були із зацікавленістю сприйняті учасниками заходу.Фотогалерея додається.