Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

В період з 24 - 28 листопада 2008 року
було проведено навчання за програмою тематичного короткотермінового семінару

       В Центрі підвищення кваліфікації кадрів Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України в період з 24 - 28 листопада 2008 року було проведено навчання за програмою тематичного короткотермінового семінару для керівників, спеціалістів друкованих засобів масової інформації Одеської області, засновниками (співзасновниками) яких є міські та районні ради.
        Навчально-тематичний план був підготовлений відповідно до вимог "Програми підвищення кваліфікації посадових осіб органів місцевого самоврядування V-VII категорій посад у 2008 році", погодженої 20 грудня 2007 року Головним управлінням державної служби України, погоджений керівником апарату Одеської обласної ради та затверджений першим заступником директора Одеського регіонального інституту управління НАДУ при Президентові України 18 листопада 2008 року. У навчанні брали участь 18 осіб.
       Навчання слухачів відбувалось відповідно до затвердженого навчально-тематичного плану та розкладу занять. За результатами анкетування слухачі надали високу оцінку якості навчання та рівня потреби у вивченні запропонованих тем.
       Роботу над зазначеним семінаром було розпочато заздалегідь. За 2 тижні до початку занять спільно з Біляївською районною радою та активною участю редакції газети "Південна зоря" розроблено проект виїзного семінару з проведенням конкурсу районних газет "Кращий номер року".
       Відкрив семінар заступник директора - начальник Центру підвищення кваліфікації кадрів С.Г.Давтян, який розповів слухачам про головні завдання Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України і Центру підвищення кваліфікації кадрів, правила внутрішнього розпорядку під час навчання, про систему надання освітніх послуг в зазначеному навчальному закладі. У проведенні занять взяли участь викладачі ОРІДУ НАДУ при Президентові України, керівники структурних підрозділів Одеської обласної державної адміністрації та Одеської обласної ради.
       Цікаво проходило заняття за участю завідувача кафедри філософських та соціально-політичних наук, професора, заслуженого працівника народної освіти України Якубовського Олексія Петровича, який розповів слухачам про історію місцевого самоврядування південного регіону України та етикет посадових осіб місцевого самоврядування, а також завідувача кафедри історії України, декана історико-філологічного факультету Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського, кандидата історичних наук Чумака Володимира Михайловича, який розповідав слухачам про трагічні сторінки історії українського народу.
       Про актуальні питання щодо євроінтеграційних процесів в Україні розповіли професор кафедри європейської інтеграції Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, доктор географічних наук Дергачов Володимир Олександрович та доцент кафедри європейської інтеграції Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, кандидат військових наук, старший науковий співробітник Остапенко Олександр Анатолійович.
       Корисним для подальшого використання в роботі, за думкою слухачів, були тренінги за темами "Технології ефективної комунікації" доцента кафедри української та іноземних мов Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, кандидата філологічних наук Бронікової Світлани Анатоліївни.
       В ході тематичного короткотермінового семінару було проведено тематичну зустріч слухачів з заступником голови Одеської обласної ради Арабаджи Георгієм Івановичем щодо пріоритетів діяльності обласної ради на сучасному етапі.
       За відгуками слухачів, на високому організаційному рівні був проведений виїзний семінар, який підготували: голова Біляївської районної ради Семенов О.Ф., голова Біляївської райдержадміністрації Андріяшенко М.А., керівник апарату Біляївської РДА Раздорожний Ю.Є., редактор газети "Південна зоря" Біляївської районної ради Корчинська О.Г., заступник директора - начальник ЦПКК Давтян С.Г., начальник методичного відділу ЦПКК Шматоваленко Л.С., куратор семінару - методист вищої категорії методичного відділу ЦПКК Вершкова С.О.
        Круглий стіл за темою "Співпраця органів місцевої влади (районна рада, райдержадміністрація, міська рада) з районною та міською газетами" було відкрито за участю М.А.Андріяшенка, С.Г.Давтяна, Ю.Є.Раздорожний, О.Ф.Семенова на ньому обговорювались проблемні питання, які виникають під час роботи редакцій районних газет. Про програму взаємодії органів виконавчої влади з районними та міськими газетами, яка допомагає вирішувати проблеми за коротший час розповідав О.Ф.Семенов, також акцентувалися питання втрати читачів та відновлення авторитету газети. Обговорення законопроекту про обмеження впливу на органи масової інформації та соціальні гарантії журналістам провів М.А.Андріяшенко.
       Цінною рисою всіх обговорювань було те, що теоретичні знання були тісно пов'язані з практикою.
       Корисним був виступ юрисконсульта Одеської обласної організації Національної спілки журналістів України Вовка Євгена Валентиновича, який запропонував до обговорювання проблеми політично-соціальної складової, дотримання державної програми, формування бюджету та підбору кадрів.
       Не залишилися без уваги й екологічні питання, такі, як дуже важке питання переробки сміття, які висвітив голова міського осередку партії Зелених України Осіпов Валерій Борисович.
       Своїм досвідом зі слухачами поділились також Мирненський сільський голова О.Г.Котович та Яськівський сільський голова О.А.Гритенко.
       Про значення патріотичного виховання, загальні проблеми та взаємовідносини з редакцією, висвітлення життя воїнів-інтернаціоналістів та конкретні події в Біляївському районі розповів голова Спілки ветеранів Афганістану та воїнів-інтернаціоналістів О.Е.Авакян.
       За результатами навчання слухачі даного семінару у своїх анкетах зазначили високий рівень методичного, технічного забезпечення процесу викладання в Центрі ПКК, а також актуальність тематики занять.
       У семінарі взяв участь голова спілки журналістів України Лубченко Ігор Федорович, який на круглому столі за темою "Взаємодія влади і засобів масової інформації" поділився досвідом роботи.
       Підведенням підсумків навчального процесу було проведення екзаменаційного тестування зі слухачами і видача сертифікатів за результатами навчання та методичних матеріалів у електронному вигляді на дисках.
       На останнє слухачі висловили свою щиру подяку в віршово-гумористичній формі.

       Прохання слухачів було організовувати двохтижневе навчання за професійною програмою.

Фотоматеріали.