Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту
з 2 по 5 жовтня 2007 року для вперше обраних міських голів міст районного значення
проведено тематичний короткотерміновий семінар за темою
"Організаційно-правові механізми діяльності органів місцевого самоврядування"

        В Центрі підвищення кваліфікації кадрів Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України в період з 2 по 5 жовтня 2007 року для вперше обраних міських голів міст районного значення проведено тематичний короткотерміновий семінар за темою "Організаційно-правові механізми діяльності органів місцевого самоврядування".
        Навчально - тематичний план семінару був підготовлений відповідно до вимог рішення Вченої ради ОРІДУ НАДУ при Президентові України від 11 січня 2007 року № 104/1-4 "Про роботу Центру ПКК інституту щодо підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування у 2006 році та задачі на 2007 рік", інших нормативно-правових документів та навчальних програм.
        В тематичному короткотерміновому семінарі взяли участь представники професорсько-викладацького складу ОРІДУ НАДУ при Президентові України.
        Велику зацікавленість слухачів викликав матеріал про історію місцевого самоврядування півдня України, який презентував в своїй лекції завідувач кафедри філософських та соціально-політичних наук ОРІДУ НАДУ при Президентові України, кандидат історичних наук, професор Якубовський О.П.
        Начальник Центру ПКК ОРІДУ НАДУ при Президентові України, магістр державного управління Давтян С.Г. розкрив тему про структурно-функціональні моделі державної виконавчої влади на регіональному рівні, яка викликала особливу зацікавленість слухачів.
        Професор кафедри філософських та соціально-політичних наук ОРІДУ НАДУ при Президентові України, доктор філософських наук Балабаєва З.В. розповіла слухачам про політичну систему в Україні, її сучасний стан та перспективи розвитку.
        Серед актуальних питань, які розглядалися під час семінару, були питання економічного характеру. Доцент кафедри економічної та фінансової політики ОРІДУ НАДУ при Президентові України, кандидат економічних наук Козинський С.М. розкрив перед слухачами тему "Економічне зростання територіальної громади та його фактори".
        Під час семінару була висвітлена тема "Проблеми регіональної безпеки", з якою виступив радник директора, доцент кафедри європейської інтеграції ОРІДУ НАДУ при Президентові України, кандидат політичних наук Кривоцюк П.С.
        Високої оцінки, за висловами слухачів, заслуговує лекція професора кафедри державного управління і місцевого самоврядування ОРІДУ НАДУ при Президентові України, доктора наук з державного управління Пахомової Т.І. за темою "Управління конфліктами та оцінка рівня конфліктності в організаційній системі".
        Докторант ОРІДУ НАДУ при Президентові України, кандидат філологічних наук Бронікова С.А. провела тренінг "Ефективна комунікація, як умова реалізації державної стратегії управління".
        Тренінг "Підвищення результативності праці керівника" провів із слухачами доцент, докторант кафедри державного управління та місцевого самоврядування ОРІДУ НАДУ при Президентові України, кандидат політичних наук Крупник А.С. Слухачі семінару відзначили особливу ефективність форми навчання у вигляді тренінгів.
        Доцент кафедри державного управління та місцевого самоврядування ОРІДУ НАДУ при Президентові України, кандидат філософських наук Оганісян М.С. виступив перед слухачами з лекціями "Етика публічного управління" та "Моральне обличчя службовця".
        Практичні заняття щодо розвитку професійної лексики та сучасних змін в українському правописі провела зі слухачами начальник методичного відділу Центру ППКК ОРІДУ НАДУ при Президентові України Шматоваленко Л.С.
        Під час семінару проведено два круглих столи.
        У круглому столі за темою "Муніципальна реформа в Україні" взяли участь Арабаджи Г.І. - заступник голови Одеської обласної ради, кандидат економічних наук, Давтян С.Г. - заступник директор - начальник Центру ППКК ОРІДУ НАДУ при Президентові України; Надолішній П.І. - професор кафедри державного управління і місцевого самоврядування ОРІДУ НАДУ при Президентові України, доктор наук з державного управління, Саханенко С.Є. - професор кафедри державного управління і місцевого самоврядування ОРІДУ НАДУ при Президентові України, доктор наук з державного управління. Під час обговорення теми були розглянуті загальні засади побудови державної влади на місцевому рівні, окреслені основні проблеми, які виникають на шляху впровадження муніципальної реформи. Професор Саханенко презентував нові схеми механізму взаємовідносин між органами державної влади та місцевого самоврядування, які дозволять усунути протиріччя між вертикаллю влади та територіальними громадами на різних рівнях. Арабаджи Г.І. розповів про свій нещодавній візит до Китаю та досвід цієї країни в напрямку вирішення аналогічних проблем. Активну участь у роботі круглого столу взяли слухачі семінару - Калинівський міський голова Вінницької області Кучинський В.Л. і Арцизький міський голова Одеської області Михайлов Ю.С.
        У круглому столі за темою "Розвиток соціальної інфраструктури міста" взяли участь начальник Центру ПКК - заступник директора ОРІДУ НАДУ Давтян С.Г., начальник навчально-організаційного відділу Центру ПКК Привалова Н.В. та слухачі семінару - Біляївський міський голова Одеської області Бухтіяров М.П. і Барський міський голова Вінницької області Козак О.Д. В ході круглого столу його учасники та слухачі обмінялися досвідом роботи з питань розвитку соціальної інфраструктури міста районного значення, зокрема щодо вирішення питань, які виникають в системі фінансування дитячих садків, лікарень, закладів освіти. Бухтіяров М.П. розповів про розвиток інфраструктури міста Білявка і як вирішуються у місті питання щодо надання населенню якісних послуг з теплопостачання шляхом введення в дію автономних котелен. Розгляд актуальних питань в системі житлово-комунального господарства не залишив нікого з учасників круглого столу байдужим.
        Слухачі висловили слова вдячності викладачам за змістовний, корисний для повсякденної практичної роботи матеріал, викладений у лекціях. Голови міських рад відмітили високий професійний рівень проведення семінару та висловили бажання співпрацювати з Центром ПКК щодо направлення на навчання своїх працівників.

Фотогалерея додається.