Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ ENG

       7 травня 2009 року відбувся візит 15 представників ОРІДУ до офісу Центрального штабу Місії Європейського Союзу з надання прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) у відповідь на запрошення Голови Місії ЕС пана Ференца Банфі. З боку Центрального офісу EUBAM у зустрічі взяли участь начальник консультативно-слідчого відділу Місії пан Йохан Фаленгер та представник PR офісу пані Ліва Біссініеце.
       Невелика презентація про основні напрямки роботи, цілі та завдання Місії була представлена на початку зустрічі. Основний наголос було зроблено на визначенні сфери реалізації діяльності Місії як виключно консультативного і технічного інструменту ЄС. На Молдовсько-українському кордоні (1222 км) постійно розташовується 67 офіційних пунктів пропуску, включаючи міжнародні, міждержавні та місцеві, і Місія EUBAM має на меті підвищення загальних спроможностей управління кордоном між Молдовою та Україною, наближення до стандартів та найкращих практик ЄС, підтримка країн у виконанні зобов'язань у рамках Планів дій. Також п. Фаленгер зазначив, що на даний момент Місія нараховує близько 200 співробітників з 22 країн, які закликані реалізовувати основні завдання Місії: - працювати разом з Україною та Молдовою щодо гармонізації стандартів і процедур управління кордоном з нормами, що діють на території країн ЄС; - сприяти підвищенню професіоналізму українських та молдовських митних та прикордонних служб на оперативному рівні; - розвивати системи аналізу ризиків; - удосконалювати співробітництво та взаємодоповнюваність між прикордонною і митною службами та іншими правоохоронними органами; - підтримувати транскордонне співробітництво тощо.
       Надана в ході презентації інформація викликала велику зацікавленість з боку слухачів, аспірантів, викладачів кафедри європейської інтеграції ОРІДУ та співробітників Інституту, які в свою чергу розповіли представникам EUBAM про основні напрями підготовки в ОРІДУ, міжнародне співробітництво та, зокрема, активну діяльність кафедри європейської інтеграції.
       Запитання, які представники Інституту задали п. Фаленгеру та п. Біссініеце торкались основних напрямків роботи Місії ЕС, а саме: про критерії відбору для роботи в Місії серед фахівців країн ЕС; про проведення тренінгів для українських та молдовських прикордонників та представників митної служби; про можливості спрощеного проходження прикордонного та митного контролю; про взаємовідносини Місії та представництв інших організації ЕС, які перевіряють ефективність роботи Місії, про проблемні питання, які постають перед співробітниками місії та шляхи їх подолання тощо.
       Після цікавої бесіди, п. Біссініеце запросила присутніх на невеличку екскурсію з метою знайомства із основними підрозділами та інтернаціональною командою Місії.
       Даний візит став певним кроком на шляху побудови взаємовідносин ОРІДУ з представництвами зарубіжних організацій в Одесі, виявив взаємну зацікавленість у справі організації подальших зустрічей із слухачами, аспірантами та співробітниками Інституту, які вивчають різноманітні аспекти європейської інтеграції.Фотогалерея додається.


Також шукайте нас у соціальних мережах
ОДЕСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ВСІ ПРАВА ЗАХИЩЕНІ 2014 - 2019 ©