Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

        Мені надзвичайно приємно, що молоді українські науковці виявили інтерес до участі в цій конференції. Я вітаю вашу зацікавленість в Європейському Союзі та, зокрема, у Європейській політиці сусідства (ЄПС). Глибока дискусія щодо ЄПС є надзвичайно важливою для посилення спільної відповідальності за цю політику. Європейську політику сусідства було ініційовано напередодні розширення Європейського Союзу у 2004 році з метою гарантувати, що розширення не створить нового поділу в Європі. Її мета - сприяти економічному розвиткові сусідів розширеного Союзу, пропонуючи їм можливості економічної інтеграції з ЄС, зміцнювати свободу та демократію та сприяти безпеці і стабільності. У грудні 2006 року, через вісімнадцять місяців з початку втілення цієї політики, Європейська Комісія здійснила її вичерпний аналіз і запропонувала нову ініціативу у вигляді Повідомлення про посилення ЄПС.


        Нова посилена ЄПС, яка буде втілюватися в життя у першій половині 2007 року, буде ще більше пристосована до потреб та побажань кожного окремого сусіда. Пріоритет буде віддано поглибленню економічної інтеграції, сприянню мобільності, покращенню міжлюдських контактів, посиленню політичної співпраці та регіональному діалогу. Багато з цих положень втілюються щодо України вже сьогодні. Ця співпраця буде супроводжуватися використанням більш потужних та гнучких фінансових інструментів з метою підтримки нових ініціатив та покращення якості допомоги з боку ЄС.


        Упродовж майже двох років реалізації Плану дій ЄС-Україна, який було прийнято у лютому 2005 року, були досягнуті в цілому добрі результати. Шостого лютого 2007 року на зустрічі Трійки ЄС-Україна було оголошено про початок переговорів щодо нової посиленої угоди між ЄС та Україною, яка має замінити чинну Угоду про партнерство та співробітництво. Переговори стартуватимуть на початку березня в Брюсселі.


        Перспективи для більш інтенсивного двостороннього співробітництва є добрими, і я переконаний, що скоро ми побачимо суттєві позитивні результати нової політики.


Ієн Боуг
Голова Представництва Європейської Комісії в Україні