Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ ukr eng карта сайту
22 січня – День Соборності України

День Соборності України – знаменна історична подія, яка відзначається щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві.

Цього року 22 січня – не лише День Соборності України, але й 100-річчя незалежності Української Народної Республіки.

22 січня 1918 року було декларовано незалежність УНР. А свою першу річницю незалежності, 22 січня наступного, 1919 року, УНР відзначила урочистим ухваленням Акту Злуки із Західноукраїнською Народною Республікою. Тож нині цього дня ми відзначаємо дві надзвичайної ваги історичні події: перше проголошення незалежності України та День Соборності.

Акт Злуки став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням їхньої самоідентифікації, становлення політичної нації та реальним кроком до об'єднання українських земель, який вплинув на подальші національно-політичні процеси в Україні. 22 січня 1919 року залишиться у пам’яті поколінь як день, який вперше підтвердив і скріпив всенародне прагнення бачити Україну єдиною та сформував підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України, утвердження національної ідеї.

Указом Президента України від 13.11.2014 р. № 871/2014 встановлено щорічно відзначати 22 січня День Соборності України. «Соборність – не лише спільна територія. Це й духовна єдність, спільні цінності, спільні ідеали, устремління. Це велика міцна родина всіх громадян України», – зазначив Президент України Петро Порошенко у промові до Дня Соборності у 2017 році.

Вітаємо зі святом та бажаємо миру, єдності, щастя й непохитної віри у щасливе майбутнє та благополуччя Українського народу!Аспірантка інституту пройшла наукове стажування в Німеччині

З 03 по 24 грудня 2017 року аспірантка кафедри економічної та фінансової політики Наталія Розмаріцина пройшла стажування у Німецькому університеті адміністративних наук м. Шпайєр (ФРН). Під час стажування представниця інституту зустрілася з професорами німецького вишу, отримала професійні рекомендації стосовно дисертаційного дослідження та дослідила матеріали щодо механізму надання публічних послуг у країнах Європейського Союзу. Крім того, Н. Розмаріцина мала можливість практично ознайомитися з методикою проведення лекційних занять та попрацювати в бібліотеці університету.

ТРЕНІНГ З Е-УРЯДУВАННЯ ТА Е-ДЕМОКРАТІЇ ДЛЯ ПУБЛІЧНИХ СЛУЖБОВЦІВ ОДЕЩИНИ

З 18 по 22 грудня 2017 році в рамках компоненти 2 «Розбудова потенціалу» швейцарсько-української програми EGAP «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України на базі Одеського центру інновацій в електронному урядуванні розпочався тренінг з питань е-урядування та е-демократії для публічних службовців Одещини.